آیا «سطح چهارم» واکسن کرونا در راه است؟

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه معاون مرکز بهداشت کرمانشاه از راه اندازی نوبت چهارم واکسن کرونا برای مبتلایان به بیماری های موجود خبر داد.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، سارا شاه آبادی در خصوص پیشرفت بیماری قلبی و احتمال ابتلا به سویه‌های جدید و مختلط گفت: در این مقطع و قبل از عید نوروز امسال چهارمین نوبت واکسن کرونا برای افراد مبتلا به بیماری‌های کمتر آغاز شده است.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: این دوز جدید چهار ماه بعد از نوبت سوم معرفی می شود.

معاون مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: دستورالعمل واکسیناسیون دوز چهارم برای برخی افراد منتشر نشده است و همه اینها به وضعیت ویروس کرونا و وضعیت آن در جامعه بستگی دارد.

شاه آبادی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 درصد از افراد مورد بررسی در استان (افراد بالای 18 سال) نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: در حال حاضر فشار زیادی برای تزریق نوبت سوم وجود دارد. زیرا بدون مصرف این دوز ایمنی لازم در برابر ویروس کرونا انجام نشده است.

وی افزود: با توجه به پتانسیل گونه های جدید و پتانسیل جهش در ویروس کرونا و تکثیر هیبریدها، هم اکنون واکسن سوم با دوز کشنده از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون مرکز بهداشت کرمانشاه در خصوص افتتاح این مدارس بر ایمن سازی دانش آموزان در اسرع وقت تاکید کرد و افزود: والدین با توجه به خطراتی که آمیکرون برای کودکان خردسال دارد باید دانش آموزان خود را واکسینه کنند.

شاه آبادی گفت: در حال حاضر حدود 15 درصد از کودکان 5 تا 9 ساله و حدود 30 درصد از کودکان 9 تا 12 ساله واکسینه شده اند که باید اضافه شود.

وی افزود: مشکلات آمیکرون در کودکان خردسال نسبت به موارد قبلی با خطرات بیشتری همراه است و والدین باید موضوع واکسیناسیون فرزندان خود را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.