اجرای پروژه آبرسانی دیواندره به 50 میلیارد ریال نیاز دارد

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در صورت اعلام کامل 50 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز یک پروژه آبرسانی دیواندره، این پروژه در سال 1401 به اتمام می رسد.

محمد فرهاد امروز (14 فروردین ماه) در بازدید از سد سیازخ و دیواندره از پروژه آبرسانی به شهر دیواندره اظهار داشت: پروژه آبرسانی شامل ایستگاه پمپاژ در انتهای سد، خط تلفن 1.2 کیلومتر انتقال و 500 میلی متر است. لوله فولادی برای درمان کارخانه، مرکز تصفیه با ظرفیت 250 لیتر در ثانیه (170 لیتر برای تامین آب آشامیدنی ایندیانسارا و سایر روستاهای 73 روستای ساختمان ابو باتو)، خط انتقال به کیلومتر 9 از مرکز تصفیه به شهر دیواندره و ساخت دو سد بین 1300 متر مکعب است.

وی با بیان اینکه احداث مخازن و خطوط انتقال هم اکنون در این پروژه اجرا شده است، افزود: مابقی فعالیت های این پروژه تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ بوده تا طرح مناسب تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با اشاره به پیشرفت 67 درصدی این پروژه تا سال 99 گفت: از سال 1378 که به دلایلی یک پیمانکار اخراج شد، توانستیم پیشرفت پروژه را به 85 درصد برسانیم و گام های مثبتی برداشته شد. برای تأمین مالی این پروژه گرفته شده است.»

فرهاد خاطرنشان کرد: بر اساس قراردادها شرکت آب محلی از محل بدهی سال 99 50 میلیارد ریال از پروژه های امانی سرمایه گذاری کرده و در سفر وزیر نیرو به استان در سال گذشته و در ادامه. -آپ دکتر فتحی نماینده مردم در مجلس با 500 میلیارد ریال مشارکت در این طرح تصویب شد.

وی با ابراز خرسندی از اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه گفت: بخشی از این تخصیص به آبفا ابلاغ شده تا 15 درصد باقیمانده در سال جاری تکمیل شود و امیدواریم با شروع جدید پیمانکار شاهد اجرای این پروژه در سال جاری باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.