افتتاح مرکز تحقیقات انگور و کشمش دانشگاه ملایر با حضور وزیر علوم

[ad_1]

ایسنا/ همدان استاندار ویژه مالزی از بازدید دکتر ذوالفیگل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این شهرستان گفت: در این بازدید دو طرح مرکز تحقیقات انگور و کشمش در فاز اول با مرکز همایش های دانشگاه ملی ملایر اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، سلمان اسماعیلی که از میزبانی شهرستان ملایر در روز شنبه ۲۸ فروردین ماه به وزیر علوم خبر می دهد، گفت: مرکز انگور و پژوهشکده کشمش ملایر سال گذشته با زیربنای ۲۵۰۰ متر و ۳۵ میلیارد تن ساخته شد. اعتبار.

اسماعیلی این پژوهشگاه را یکی از پژوهشکده های پرمخاطب در کشور دانست و افزود: این مرکز تحقیقاتی در زمینه علم و فناوری انگور، انگور خشک و کشاورزی می تواند سهم دانش پایه را افزایش دهد.

وی گفت: در بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار همدان از دانشگاه ملایر، پروژه مرکز همایش های شهید رسول حیدری با اعتبار میلیاردها تومان برای ساخت این پروژه اجرا می شود. .

وزیر ویژه ملایر با اشاره به اینکه ظرفیت سالن بزرگ همایش های دانشگاه ملایر 450 نفر و سالن مجزای آن 150 نفر است، گفت: این مرکز در فضایی به مساحت دو هزار نفر ساخته شده است. متر مربع.

وی ادامه داد: در این بازدید پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام ارشد دانشگاه ملایر، مراسم تکریم و اطلاع رسانی رئیس این دانشگاه برگزار می شود.

اسماعیلی تاکید کرد: دانشگاه ملایر یکی از بهترین دانشکده های علمی شهرستان است که موتور محرک رشد و توسعه علمی، اقتصادی و فرهنگی ملایر محسوب می شود.

فرماندار ویژه مالزی از دیگر برنامه های این سفر، آغاز عملیات اجرایی بند 552 در قالب نهضت ملی مسکن در این شهرک را اعلام کرد و خاطرنشان کرد: 502 بند از این 552 بند مربوط به متقاضیان ثبت نام شده ملایر است. طرح نهضت ملی و 50 واحد برای مصرف کنندگان، کمیته امداد شهرستانی در بیش از 20 شهر راه اندازی می شود.

وی همچنین گفت: خانه بوم گردی ثامن با بیش از سه میلیارد تومان بدهی در زمینی به مساحت 1100 متر مربع و اشتغال 15 نفر در این سفر افتتاح می شود.

اسماعیلی همچنین راه اندازی دو طرح توسعه معدن سرمک با بدهی بیش از 411 میلیارد گوجه فرنگی و ایجاد اشتغال برای 70 نفر را از دیگر برنامه های این سفر عنوان کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.