افرادی که روزه می گیرند می توانند واکسن کرونا دریافت کنند

[ad_1]

ایسنا/ قزوین رئیس مرکز بهداشت قزوین گفت: روزه داران می توانند واکسن کرونا را دریافت کنند. وی بیان کرد: با توجه به واکسن می تواند عوارض جانبی دیگر واکسن مانند افت فشار خون، تب و سردرد را ایجاد کند، بنابراین لازم است افراد صبح قبل از تزریق واکسن روزه بگیرند و غذاهای خاصی مصرف کنند.

علیرضا مهرلیان با اشاره به تزریق واکسن کرونا در ماه مبارک رمضان گفت: واکسن کرونا در این ماه ممنوع نیست و افراد می توانند واکسن خود را دریافت کنند، زیرا این واکسن می تواند باعث ایجاد برخی از علل واکسن مانند افت فشار خون، تب شود. .» و باعث سردرد خفیف می شود لذا افراد روزه دار به نکات زیر توجه کنند.

وی افزود: روزه داران در وعده سحری، افطار و شام از مصرف غذاهای چرب، نمک و ادویه جات پرهیز کنند، زیرا این نوع غذاها بدون ایجاد تشنگی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و اختلال در عملکرد طبیعی بدن می شود.

به گزارش شبکه های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، رئیس مرکز بهداشت قزوین گفت: همچنین توصیه می شود روزه داران در برنامه غذایی صبحگاهی خود از قند و شیرینی جات مانند زولبیا، بامیه و شله زرد استفاده نکنند تا سیستم ایمنی بدن پاسخ دادن. خوب واکسینه شده

وی خاطرنشان کرد: روزه دارانی که قصد تزریق واکسن کرونا را دارند باید در وعده صبحانه مایعات و تنقلات فراوان از جمله سوپ، خورش، میوه، مرکبات، کاهو، خیار و گوجه فرنگی و شب اول تزریق از این قبیل نوشیدنی ها مصرف کنند. مانند آب، چای سبک، شربت شیر ​​مصنوعی و کم چرب بخورید.

مهرعلیان یادآور شد: بر اساس گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت، هیچ مطالعه ای در مورد افزایش خطر ابتلا به کووید 19 در دوران روزه داری گزارش نشده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.