افزایش بیش از 15 برابری گردشگران نوروزی ساکن کردستان

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از افزایش 15 برابری تعداد بازدیدکنندگان و گردشگران نوروزی از 26 اسفند تا 13 فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

یعقوب گویلیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی افزایش ورود گردشگران به کردستان و آمادگی لازم همه دستگاه ها در این ایام، شاهد استقبال چشمگیر گردشگران و گردشگران برای اقامت در این استان بوده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: در زمان انتشار 353 هزار و 392 نفر در مناطق مسکونی استان اعم از هتل ها، آپارتمان ها، آپارتمان ها، اقامتگاه های بوم گردی و سایر اماکن مسکونی مجوز اقامت دارند. .

وی با بیان اینکه این ارقام نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 15 برابر افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: شهرستان های سروآباد، مریوان، بانه، سنندج و سقز به ترتیب بیشترین آمار مسکن استانی را به خود اختصاص داده اند.

گیلیان خاطرنشان کرد: برای مجموع بازدیدهای نظارتی از اقامتگاه های استانی، 10 مورد توصیه، 18 مورد اصلاحیه، 7 مورد پلمب و 4 مورد اخطار کتبی در بازه زمانی صادر شده است.

مدیرکل امور فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان یادآور شد: با توجه به رشد مسکونی ثبت شده در مناطق مسکونی، امیدواریم همچنان شاهد توسعه و رونق این صنعت در استان باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.