الماس هایی که داستان زلزله را روایت می کنند!

[ad_1]

محققان آمریکایی با بررسی الماس سعی در پاسخگویی به سوالات زلزله دارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سیموسوک، الماس های اعماق دریا می توانند به محققین در پاسخ به سوال دهه ها کمک کنند. سوال اینجاست که آیا آب در ایجاد زلزله های بزرگ نقش اساسی دارد؟

مطالعه جدیدی که توسط محققان مؤسسه علوم کارنگی در ایالات متحده انجام شده است، شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد مایعات توسط صفحات آب به دام افتاده زمین جذب می شوند. بررسی این الماس ها در کنار مدلی جدید از ناحیه فرورانش نشان می دهد که نمی توان نقش آب را در ایجاد زلزله های عمیق نادیده گرفت.

آب نباید تحت تأثیر همه زمین لرزه های بزرگ قرار گیرد، اما مثال استیون شیری، محقق ارشد پروژه، و همکارانش نشان می دهد که برخی از صفحات فرورانش همیشه به اندازه کافی سرد هستند تا بتوانند آب را نگه دارند. آنها دریافتند که زمین لرزه های عمیق از 500 تا 700 کیلومتر زیر سطح فقط با صفحاتی که قادر به انتقال آب هستند رخ می دهد.

شیری گفت: «در آن عمق، آب یا آب گازدار می‌تواند باعث زلزله شود، زلزله می‌تواند منجر به آزاد شدن آب شود یا هر دو ممکن است رخ دهند».

او گفت: «فکر می‌کنم در این مرحله، این به جامعه زلزله‌زده بستگی دارد که بفهمد چرا سیالات مهم هستند. می دانیم که سیال وجود دارد و حرکت می کند. الهیات الماس این را نشان می دهد. زیرا الماس همیشه در لایه بیرونی سطح جایی که سیال حرکت می کند تشکیل می شود.

شیری گفت: «ساختار داخلی این الماس‌ها نشان می‌دهد که از مایعی تشکیل شده‌اند که در سنگ میزبان جریان دارد. الماس به شما می گوید که ارتباطی با مدفوع گیرنده وجود دارد. باید مایعی وجود داشته باشد که اعصاب یا صخره های هاستل را همراهی کند و به آن بچسبد.

وی افزود: همچنین این الماس ها حاوی مواد شیمیایی و اجزای مختلفی هستند که نشان دهنده منشا آنها از صفحه زیر آب است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.