“اگر نویسنده بودید، شبیه چه کسی می نوشتید؟”

[ad_1]

“اگر نویسنده بودید، شبیه چه کسی می نوشتید؟” از نوروز 1401 به گفته ویراستاران آن چالشی برای علاقمندان به کتاب بوده، ضمن اینکه به رساندن کتاب به دست مخاطبان کمک می کند، در ایجاد طعم نیز نقش دارد.

مهدی محبعلی مدیر روابط عمومی فیدیبو درباره مفهوم و هدف “اگر نویسنده بودید چگونه می نوشتید؟” وی به ایسنا گفت: هدف ما در فیدیبو جلب توجه و جلب ذائقه مخاطب است و سعی می کنیم در جهت بهبود آن نیز تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: درست است که برخی از کتاب ها ممکن است ارزش فوق العاده ای نداشته باشند، اما در حقیقت مانند کتاب های رشد فردی نیز بسیار قابل فروش هستند، اما باز هم باید به همه خواسته ها توجه کرد.

محبعلی در مصاحبه ای گفت: یکی از کارهایی که ما برای این ایده بازاریابی انجام داده ایم این است که رفتار و سلیقه مخاطب را بشناسیم و برعکس آن را بشناسیم. رفتار و غیره برای شناخت سلیقه ها. ما حتما از این نکات استفاده خواهیم کرد و سعی می کنیم بازخوردهای منسجمی را به مخاطبانی که این نکات را ارسال کرده اند بدهیم و در صورت قبولی، بتوانیم کتاب های مورد علاقه آنها را در اختیار آنها قرار دهیم.

فیدیبو، مدیر روابط عمومی در پاسخ به این سوال که آیا این داده ها کاربرد دیگری برای آن دارند، گفت: جامعه ما یک جامعه کتابخوان است. برخلاف تصور عمومی، کتاب هنوز یکی از محبوب ترین محصولات در جامعه است. بنابراین ارزیابی کل کشور به گونه ای که نیاز کل مخاطبان برآورده شود مشکل است.

مهدی محبعلی همچنین با اشاره به اینکه ترجیحات مخاطبان نیز با توجه به تعداد بالای خوانندگان متفاوت است، خاطرنشان کرد: این جزئیات به ما کمک می کند ابتدا نام فیدیبو را بشنویم و سپس کتاب های مورد علاقه خود را پیدا کنیم. در واقع تأثیر طراحی آینده ما به گونه ای خواهد بود که بدانیم مخاطب از چه نوع، نویسنده و سبک و سلیقه ای استقبال می کند. بنابراین ما این داده‌ها را ذخیره می‌کنیم، کتاب‌ها را از ناشران جدا می‌کنیم و در نهایت به روش‌های مختلف بین مخاطبان توزیع می‌کنیم. ما با ناشران هم کار می کنیم و می توانیم با توجه به جامعه رسانه ملی ذائقه بازار را به طور کامل توسعه دهیم.

وی در پایان با بیان اینکه تعداد صحیح شرکت کنندگان همچنان «اگر نویسنده بودی چه شکلی می شدی» عنوان کرد. او گفت: «این یک ایده بازاریابی است و به ما در ایجاد سلیقه کمک می کند، و فقط فروش بیشتر نبود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.