ایجاد استراتژی برای جلوگیری از گسترش مناطق مشهد / کاهش 20 درصدی هزینه های اداره شرکت های شهرداری.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در خصوص حاشیه شهرها نیز شهرداری و مدیریت شهری پروژه ای را آغاز کرده و مطالعات خود را آغاز کرده اند که در جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی موثر است.

موسی رضا حاجی بیگلو در نشست خبری گفت: در مجلس ششم، سیاست ها بر مبنای همزبانی، تمرد و جهاد بود و تاکنون موفقیت هایی در این زمینه کسب کرده ایم و شعارهایی را که قبلا در انتخابات داده ایم محقق کرده ایم.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین مسائل شهر ما حاشیه شهر مشهد است که به دلیل کمبود منابع و بودجه مشکل اساسی منطقه است. با 30 میلیون بازدید کننده و جمعیتی حدود 4 میلیون نفر، 18000 میلیارد دلار تخمین زده شده قطعا برای مدیریت شهری کافی نیست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص شفافیت مدیریت شهری گفت: شفافیت حقوق مدیریت شهری جزو مصوبات شورای شهر است و لغو نشده بلکه اصلاح شده است و هرکس ضوابط را زیر پا بگذارد زیر پا گذاشته است. در حال حاضر درآمد ثابت هر یک از اعضای شورای شهر مشهد 20 میلیون تومان است که در گذشته نسبت به کنوانسیون ها بین 13 تا 15 میلیون تومان متغیر بود. اما در دادگاه ششم هرکس معادل 20 میلیون گوجه فرنگی ماهیانه حقوق ثابت می گیرد.

حاجی بیگلو در خصوص تایید دادگاه گفت: دو کمیسیون ویژه بانوان و خانواده و کمیسیون ورزش و جوانان تشکیل داده ایم که هر دو نتایج بسیار مثبت و مثبتی داشته است. در کمیسیون اقتصادی پروژه هایی بر اساس دانش و حمایت سرمایه گذاران دریافت کرده ایم. به طور کلی، کل فرآیند تصویب شورای شهر به حومه شهر هدایت می شود. ما سعی کرده ایم 30 تا 40 درصد بدهی را به حاشیه شهرها ببریم و توانسته ایم مجوز خوبی را در مناطقی که به بیشترین فرصت نیاز دارند ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین تحریم های شورای اسلامی شهر مشهد، تخصیص 38 درصدی وام توسعه حاشیه شهرها به حاشیه شهرها و همچنین تصویب طرح های بازگشت به زودی در حاشیه شهر است. در تصویب طرح های احیای فوری برای هر منطقه 10 میلیارد تومان اقلام شورای محله در نظر گرفته ایم و در مجموع حدود 1 میلیارد تومان 520 برای این منظور در نظر گرفته شده است. در خصوص حاشیه شهرها نیز شهرداری و مدیریت شهری این پروژه را آغاز کرده و مطالعات خود را آغاز کرده اند که در جلوگیری از گسترش حاشیه شهر موثر است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به سوالی درباره فضای رسانه ای گفت: رسانه باید نوعی رسانه دیجیتال یا رسانه تصویری یا هر رویدادی باشد. 20 میلیارد گوجه فرنگی برای شهرآرا پیش بینی کرده بودیم که در صحن علنی رد شد.

کاهش 20 درصدی هزینه های جاری شرکت های شهرداری مشهد به بودجه 1401

حاجی بیگلو در خصوص سطح مولفه های هزینه ای شهرداری تصریح کرد: 20 درصد از هزینه های جاری شرکت ها در بودجه سال جدید کاهش یافته و این میزان کاهش اعتبارات اخیر به کاهو اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری شهدا در تصمیمات قضایی بیان کرد: نامگذاری خیابان ها به نام شهید یکی از دستورات رهبری بود و دادگاه این را یکی از مهم ترین نکات هر جلسه قرار داد، اما همه تصمیمات دادگاه قطعی نیست. نام گذاری خیابان ها

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: 500 میلیارد تومان به تسهیلات مشهد اختصاص یافته است که به گفته دبیر کمیسیون برنامه و دارایی، مدیریت شهری باید فوراً نسبت به استفاده از این بودجه و مطالبه هزینه های آن اقدام به نامه نگاری کند. برای تجهیزات اولیه

چرا شهردار و معاونانش در صحن علنی حاضر نمی شوند؟

حاجی بیگلو در خصوص حمایت های شهردار گفت: ما از شهردار حمایت و حفاظت می کنیم. این وظیفه ماست، اما اگر شهردار مشکلی دارد و در امور حکمرانی شهری خوب عمل نمی کند، دلیلی ندارد که از آن حمایت کنیم. به شهردار و معاونانش اخطار دادیم که در دادگاه ملی حاضر نشوند و غیبت وی در جمع معاونین به دلیل بی احترامی به دادگاه نبوده است، بلکه مشغله کاری باعث شد تا در دادگاه ملی غیبت کند. دادگاه.

وی افزود: در حوزه سرمایه گذاری خارجی خوب عمل نکرده ایم و نتوانسته ایم سرمایه گذار خارجی را جذب کنیم. ما با کشورهای جهان اسلام وارد مذاکره شده ایم و اگر دو سه سرمایه گذار جذب کنیم اتفاقات خوبی می افتد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به سوالی در خصوص مسائل ناپسند دادگاه پنجم گفت: متاسفانه این موضوع صحت دارد. در دادگاه قبلی برخی از طرح ها مورد مطالعه قرار نگرفت و تصمیم با مدیریت شهری گرفته شد. مثلاً باغ ۷۳ هکتاری هنوز در دادگاه تایید نشده، بودجه ای در نظر گرفته نشده، فقط حفاری انجام شده است.

حاجی بیگلو همچنین در مورد صریح بودن انتخاب اعضای شورا در تصمیمات مهم دادگاه تصریح کرد: گروه و تأثیرگذاری برخی از اعضا بر یکدیگر صحیح است، در واقع به معنای تفاوت ماهیت عواطف نیست. هم مجمع مذاکرات مسلمین و هم شورای مسلمانان مشهد. برخی موافق و برخی مخالف، افرادی هم هستند که با هم متحد می شوند و به طور مساوی رای می دهند، اما این درست نیست و کار دادگاه باید حرفه ای و معقول باشد. این مسائل در دادگاه است و ایرادی ندارد، اما در جامعه نیز تاثیر دارد و اعضا باید نظر تخصصی خود را متقاعد کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مسکن ارزان قیمت و ساختمان های شهرداری گفت: ما وارد گفت وگوی ملی مسکن شده ایم تا با همراهی دولت بتوانیم از طرح مسکن یک میلیونی حمایت کنیم و مشهد نیز در این امر مشارکت داشتم. با آقای پژمان فر نماینده مشهد و وزیر راه و شهرسازی تهران مذاکرات اولیه را انجام دادیم و قول داده شد که 100 هزار خانه مشهد با تمامی امکانات در مدیریت شهری تجهیز شود، اما متأسفانه این وعده ها محقق نشد. تاکنون 21 هکتار به پروژه ملی مسکن کمک کرده ایم اما شخصاً امیدی به ادامه پروژه ندارم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: 30 میلیارد گوجه فرنگی از دولت می خواهیم و دولت پذیرفته است که شهرداری مشهد در ازای تقاضا در صنایع مختلف سرمایه گذاری کند. با گرفتن قراردادهای ساخت و ساز و امثال آن دیگر نمی توان اقتصاد شهر را متحول کرد.

دولت باید مخازن معدنی و صنعتی را در اختیار شهرداری قرار دهد

حاجی‌بی‌گلو ادامه می‌دهد: اگر دولت بتواند سدهای معدنی و صنعتی را در اختیار شهرداری قرار دهد، ارزش افزوده‌ای برای شهر دارد و سالانه حداقل 15 هزار میلیارد گوجه‌فرنگی برای شهر درآمد ایجاد می‌کند. این پول در کنار طرح مالی شهر می تواند باعث رونق شهر شود. فعلا فقط برای مشهد از دولت می خواهیم و درخواست دیگری نداریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.