بازار سهام ژاپن رکورد 30 ساله را شکست

[ad_1]

بانک مرکزی ژاپن احتمالاً بالاترین تورم را در 30 سال گذشته خواهد دید.

به گزارش ایسنا، به نقل از گلوبال نیوز، هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن در اواخر ماه جاری با چالش ناخوشایند دیگری مواجه شد. زمانی که بانک مرکزی آماده پیش بینی قوی ترین رشد سالانه از سال 92 بدون افزایش مالیات است.

بانک مرکزی ژاپن احتمالاً هدف تورم خود را برای سال جدید 1.5 درصد افزایش خواهد داد و به 1.9 درصد در مقایسه با پیش بینی 1.1 درصدی خود در ژانویه خواهد رساند.

افزایش شدید قیمت کالاها، تا حدی به دلیل جنگ اوکراین، این انتظار را افزایش داده است که بانک مرکزی باید چشم انداز تورم خود را افزایش دهد.

اقتصاددانان پیش بینی بانک را بیش از 1.2 درصد می دانند که نشان دهنده قوی ترین تورم در 30 سال گذشته پس از پایان دادن به اثرات افزایش مالیات فروش در سال های 1997، 2014 و 2019 است.

مردم گفته اند که مقامات بانک مرکزی نیازی به اقدامی مانند فدرال رزرو نمی بینند و اصرار دارند که این نفوذ ادامه یابد.

آنها اضافه می کنند که بدون انتظار رشد قوی دستمزدها برای حمایت از تورم، نرخ تورم سالانه برای سال 2024 پس از کاهش تأثیر هزینه های بالای انرژی در سال آینده، در 2 درصد باقی خواهد ماند. موقعیت فرمانداری ین را مجبور به سقوط کرده و دولت ژاپن را مجبور می کند با اظهارات مبنی بر ثبات در بازار ارز از سقوط اجتناب کند.

به گفته مردم، بانک مرکزی همچنین احتمالاً پیش بینی رشد اقتصادی خود در سال مالی جاری را به میزان قابل توجهی 3.8 درصد کاهش خواهد داد تا تأثیر موج ایمیکرون و تأثیرات افزایش قیمت کالاها را منعکس کند.

بیانیه چشم انداز همچنین شامل برآوردهای تورم برای سال مالی 2024 خواهد بود که اولین در نوع خود است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.