بندر امیرآباد ظرفیت صادراتی کشور را احیا می کند

[ad_1]

ایسنا/ مازندران نماینده مردم بابل در گفتگوی اسلامی گفت: دستور رئیس جمهور برای تبدیل منطقه تجاری امیرآباد مازندران به عنوان راهی برای صادرات محصولات کشاورزی، راهکاری مهندسی برای احیای توان اقتصادی کشور است.

علی کریمی فیروزجایی در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر رئیس جمهور از کشتی امیرآباد در سفر ماه گذشته خود به مازندران، گفت: رئیس جمهور در این سفر بر افزایش ظرفیت کشتیرانی امیرآباد تاکید کرد.

نماینده مردم مازندران در مجمع نمایندگان مازندران با بیان مزایای اقتصادی بندر امیرآباد یادآور شد: این بندر قابلیت ارتقای ظرفیت اقتصادی کشور در سواحل شمال به جنوب را دارد.

یک مقام پارلمانی با بیان اینکه در حوزه نفوذ جدید باید به سمت منافع اقتصادی بیشتر حرکت کنیم، گفت: راهبرد توسعه تجارت منطقه ای با همسایگان کلید دولت جدید است.

کریمی فیروزجایی با اشاره به تولید سالانه بیش از 8 میلیون تن محصولات کشاورزی در مازندران خاطرنشان کرد: تنوع محصولات فروخته شده باید از سیاست های کلیدی دولت در بخش کشاورزی باشد.

وی همچنین به تولید سالانه 2 میلیون و 700 هزار تن پرتقال در مازندران اشاره کرد و تصریح کرد: مازندران با بهره مندی از قابلیت جهش 30 درصدی در تولید بوته های پرتقال باید بزرگترین مرکز پرتقال کشور باشد.

سخنگوی بابل از نبود سیاست امنیتی مناسب برای باغداران انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در سال گذشته 500 هزار تن مرکبات در دست باغداران بومی مازندران باقی مانده است.

یک نماینده مجلس شورای ملی در خصوص ایجاد صندوق های توسعه استانی در کشور افزود: با ایجاد این صندوق با استفاده از منابع کردستان در استان ها بودجه ای در نظر گرفته می شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر نقش مردم در طرح های توسعه اقتصادی گفت: موفقیت نقش فعالان اقتصادی در توسعه کشور مستلزم برنامه های حمایتی و انعطاف در سیاست های درگیر است.

فرستاده مردم بابل از برنامه دولت و مجلس برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی در سال جدید خبر داد و افزود: تکمیل این مهم در گرو جهاد کلان اقتصاد در انواع مهارت های اساسی است. .

وی گفت: ساختار اقتصادی کشور به منظور توسعه مهارت های اساسی به منظور افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال نیاز به بهبود دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.