بیانیه معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت درباره اعتراضات امروز دانشجویی

[ad_1]

بیانیه معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت درباره اعتراضات امروز دانشجویی

در پی اعتراضات دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در محوطه دانشگاه و دیدگاه‌های این دانشگاه در سایر حوزه‌ها و رسانه‌ها، معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به ارائه توضیحاتی پرداخت.

به گزارش ایسنا، چند روز پیش اخبار جنجالی در خصوص تجمعات اعتراضی در دانشگاه های امیرکبیر، تهران و علم و صنعت پخش شد، اما عصر امروز برخی رسانه ها فیلم هایی از تجمعات اعتراضی در دانشگاه امیرکبیر تهران منتشر کردند. و علم و صنعت.علم و صنعت. دانشجویان در اعتراض به امنیت دانشگاه، معتقد بودند که آنها مشمول قوانین سختگیرانه خواهند شد. در این ویدئوها دانش آموزان شعارهای مختلفی سر دادند.
امروز تجمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به اعتراضات امنیتی این دانشگاه بود و دانشجویان شعار می دادند: از امنیت بترسید بیایید همه با هم باشیم.
از سوی دیگر، دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در بیانیه خود گفته اند که با گسترش میزان تداخل در برنامه های دانشجویی در خارج و خارج از دانشگاه، چنین فشارهایی وجود دارد و آن را ارعاب و تهدید دانشجویان می نامند.
این اعتراضات پس از تماس یکی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت با حراست دانشگاه آغاز شد.
برای اینکه این اتفاقات در دانشگاه علم و صنعت رخ دهد به سراغ مسئولان این دانشگاه رفتیم.
دکتر در گفت وگو با ایسنا، علیرضا معینی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت گفت: مثلاً در کانال خود پیامی دادند که چگونه با امنیت برخورد کنیم؟ یا «اقدامات امنیتی». هدف از این پیام ها نیز این بود که دانش آموزان علیه قانون قیام کنند.
وی ادامه داد: همه ما می دانیم که دانشگاه محل مراقبت است و اگر مردم می خواهند به دانشگاه بروند باید بدانند که چه کسانی هستند. حتی اگر دانشجو باشد برای حفظ امنیت و سلامت دانشجویان باید کارت ورود به دانشگاه خود را نشان دهد. اما رسانه های مخالف به کانال های خود اعلام می کردند که برای ورود به دانشگاه کارت دانشجویی الزامی نیست و تلاش می کنند دانشجویان را به قانون شکنی وادار کنند.
معاون فرهنگی و تبلیغاتی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه دانشجو در ابتدا باعث ایجاد تنش در دانشگاه شد، با تاکید بر اینکه هدف از این تبلیغات ایجاد انگیزه در دانشجویان برای انجام تمام کارهای خود به صورت غیرقانونی است. وی در دانشگاه از نشان دادن کارت خود به حراست دانشگاه خودداری کرد و این حادثه در اواخر آوریل رخ داد. دانشجو پس از هر آموزشی وارد دانشگاه شد، فرار کرد و حراست دانشگاه می خواستند بپرسند او کیست؟ زیرا ابن می توانست جنایتکار یا تروریست باشد. بنابراین حراست دانشگاه باید به دنبال اطلاعات افراد ورودی به دانشگاه باشد. در واقع به نظر می رسد که این وضعیت از قبل برنامه ریزی شده بود و شایعاتی مبنی بر ضرب و شتم این دانش آموز توسط نگهبانان کذب بود.
دکتر. مالک اضافه کرد: بالاخره هر کشوری قوانین خاص خود را دارد، در دانشگاه های ما دانشجویی که می خواهد وارد دانشگاه شود باید در بدو ورود کارت تحصیلی خود را نشان دهد یا با حجاب و پوشش که حداقل باید قوانین را رعایت کند. و مقررات جمهوری اسلامی.»
معاون فرهنگی و عمومی دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: اصل اشتباهات امروز دانشگاه این بود که برخی از دانشجویان قصد انجام کار غیرقانونی را داشتند و این افراد دوست دارند، هیچکس به آنها چیزی نمی گوید، این کار را برای آنها انجام می دهند. مثل اینکه، هرکسی میل دارد که به دانشگاه برود و هویت کسی را بررسی نکند، که طبیعتاً عامل هرج و مرج است و هیچ دانشجو، استاد یا حتی فردی در هیچ کجای دنیا این آشفتگی را نمی پذیرد.
وی در خصوص شایعه گشت زنی «گشت» در دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: بیش از دو دهه است که گشت زنی در پردیس با موتورسیکلت انجام می شود اما امنیت ندارد. همکاران با موتورسیکلت در محوطه دانشگاه گشت می زنند تا در صورت بروز مشکل یا مشکل خاصی در محوطه دانشگاه سریعا به آنها اطلاع داده شود و اقدامات لازم برای رفع مشکل در حال انجام است.گروهی از دانش آموزان در ماه مبارک رمضان دسته دسته جمع می شوند و سیگار می کشند، فقط این موتورسواران هشدار می دهند. آنها البته این کار عمدتاً برای حفاظت از دانشگاه است و در برخی از کشورها برای حفاظت از دانشگاه، گشت زنی در محوطه دانشگاه با موتور سیکلت یا ماشین انجام می شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه تدابیر امنیتی پس از بازگشت دانشجویان به دانشگاه افزایش نیافته است، گفت: وضعیت حجاب در دانشگاه علم و صنعت خوب است، اما به نظر می رسد که آنها ممکن است آنجا باشد، تا دیگران بتوانند از بیرون خط بکشند. موهایش در کمد، از نشان دادن کارت مدرسه خودداری کرد و به زور قصد داشت به دانشگاه برود، به نظر می رسد نقشه های از پیش طراحی شده را انجام می دهد. اصلا موضوع آزادی است و همه دانشجویان ما خوب هستند و دانشجو وارد این وادی ها نمی شود مگر اینکه از بیرون راهنمایی شود.
دکتر دکتر در سخنانی درباره آشفتگی امروز دانشگاه علم و صنعت. امروز در اردوگاه ضرب و شتم نبود و تعداد معترضان 30 یا 40 نفر نبودند، اما تعداد دانش آموزانی که برای تماشای فیلم ها آمده بودند آزاد شد. بدیهی است که تنها تعداد کمی از این دانشجویان با چند نفر کلیدی رفتند.
وی بیان کرد: ما همیشه انتقاد از دانشجویان را می پذیریم، تنها کاری که باید انجام دهند این است که درخواست خود را ارائه کنند تا مجوزها به سرعت صادر شود و به دانشجویان مالیات رایگان داده شود.
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت و معاونت فرهنگی و اجتماعی در پایان گفت: دانشجویان ما باید هوشیار باشند. زیرا دشمن از هر جهت در مقابله با جمهوری اسلامی شکست خورده است و اکنون به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود نسبت به دانشگاه و مسائل انحرافی است.
به گزارش ایسنا، به گفته معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه برای تمامی دانشجویان خود «مالیات رایگان» می گیرد تا آنها بتوانند نیاز خود را مستقیماً به مسئولان دانشگاه منتقل کنند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.