توزیع 15000 تن شکر به خراسان رضوی طی فروردین 1401.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون بازرگانی و توسعه صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در فروردین ماه امسال 3 هزار تن شکر خانگی و 12 هزار تن شکر در حوزه تجارت و صنعت خراسان رضوی توزیع شد.

حمید جنتی در گفت وگو با ایسنا، درباره توزیع شکر دولتی در اسفند و ماه مبارک رمضان امسال خراسان رضوی، اظهار کرد: نیاز ماهیانه شکر استانی حدود 18 تا 20 هزار و میزان نیاز سالانه استان 250 هزار تن است. بخشی از این نیاز از طریق بخش دولتی و بخشی از بخش خصوصی تامین می شود.

وی ادامه داد: حدود 110 هزار تن شکر تولیدی در خراسان رضوی با عصاره چغندر تولید می شود و سایر نیازها باید توسط بخش دولتی تامین شود. در اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه امسال، بخش دولتی مقدار زیادی شکر برای ماه مبارک رمضان به استان اختصاص داد. در اسفند ماه سال گذشته حدود 3 هزار تن شکر به بخش خانواده و 15 هزار تن شکر در بخش بازرگانی و صنعتی توزیع شد.

معاون بازرگانی و توسعه صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در تلاش هستیم تا اردیبهشت امسال سهم زیادی از شکر استان تامین شود. بنابراین مشکل کمبود شکر در خراسان رضوی وجود ندارد. حدود 52 درصد از این شکر جزء خانواده است و در سطح شهر مشهد توزیع می شود. همچنین بخش مهمی از صنعت قند در مشهد توزیع می شود زیرا صنایع و گروه های متعددی در مشهد فعالیت می کنند.

جنتی با اشاره به اینکه سطح قند مشهد از 3200 تن گذشت، می افزاید: متوسط ​​قیمت دولتی هر شکر 11 هزار و 500 و شامل 9 درصد ارزش افزوده 12 هزار و 534 هزار تومان و بلند مدت است. از آنجایی که این شکر موجود است مدیر قرار می گیرد و به دست مشتری می رسد قیمت 14 هزار تومان است.

وی گفت: البته قیمت شکر در بخش خصوصی متفاوت است. شکر بخش خصوصی به قیمت های دیگر وابسته است و با قیمت بالاتری عرضه می شود. بنابراین این شکر وابسته به قیمت های دولتی نخواهد بود و اتحادیه مربوطه قیمت شکر را با توجه به قیمت آن تعیین می کند.

قیمت شکر در بازار آزاد متفاوت است

معاون بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر قیمت شکر در بازار آزاد متفاوت است. با توجه به تقاضای زیاد شکر در ماه مبارک رمضان، نگهداری کالا و سایر مشکلات سیستم حمل و نقل، هر کیلوگرم شکر تا سقف ۲۱ هزار تومان در بازار آزاد قابل خرید و فروش است.

جنتی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت عرضه شکر در استان، با ورود شکر به شبکه و اعلام رقم اردیبهشت طی چند روز آینده با افت قیمت شکر مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.