درمان جدید برای بیماران پارکینسونی که دوباره به سفر می روند

[ad_1]

درمان‌های جدید که مغز را با ارسال تکانه‌های الکتریکی به ماهیچه‌ها تقلید می‌کنند، امیدها را زنده کرده است که بیماران پارکینسونی بتوانند دوباره راه بروند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آیه، محققان مدت‌هاست که به دنبال راه‌هایی برای درمان بیماری پارکینسون بوده‌اند، از باکتری‌های تولیدکننده دارو گرفته تا نوروتراپی. با این حال، با وجود همه پیشرفت‌ها، این بیماری همچنان با عوارض جانبی کاملا فلج‌کننده شایع است که به شدت بر فعالیت بدنی تأثیر می‌گذارد و اغلب بیماران را به سمت ویلچر یا ویلچر می‌کشاند.

برای افراد مبتلا به پارکینسون، این به این دلیل است که یک تنظیم کننده مغز که به طور معمول جریان خون کافی را در هنگام ایستادن به مغز تضمین می کند، قطع می شود.

بر اساس مقاله ای که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، این کاهش عملکرد عضلانی ناشی از وضعیتی به نام “افت فشار خون ارتواستاتیک” است و محققان ممکن است حداقل برای این قسمت از بیماری درمانی پیدا کنند. این درمان به صورت دستکاری ستون فقرات است و می تواند بیماران پارکینسونی را به عملکرد و راه رفتن دوباره ارتقا دهد.

دوباره برو

Jocelyn Bloch و Gregory Cortin، متخصصان مغز و اعصاب در این مطالعه، فاش کردند که چنین ایمپلنتی به سه نفر که توانایی راه رفتن را از دست داده بودند، اجازه می دهد دوباره راه بروند.

تحقیقات اخیر در حال حاضر به دنبال بررسی همان گنجاندن در یک زن 48 ساله است، درست است که این زن پارکینسون ندارد، اما علائم شدیدی را نشان داد که پس از چند قدم راه رفتن باعث غش او شد. در واقع، در ابتدا تشخیص داده شد که او به بیماری پارکینسون مبتلا است، زیرا علائم او بسیار شبیه علائم بیماری پارکینسون بود.

پس از عمل جراحی توسط بلوخ و کورتین، گزارش شد که بیمار می تواند با کمک واکر بیش از 250 متر راه برود.

بلوخ به خبرگزاری فرانسه گفت: «بیمار تحت درمان قرار نگرفته و نمی‌تواند در ماراتن شرکت کند، اما عمل جراحی زندگی او را بهبود بخشیده است.

این ایمپلنت چه کاری انجام می دهد؟

این ایمپلنت روشی را تقلید می کند که مغز تکانه های الکتریکی را به ماهیچه ها می فرستد و کنترل کننده مغز را تحریک می کند که در حالت ایستاده نیاز به ارسال خون بیشتری را احساس می کند.

اگرچه محققان تاکنون تنها یک آزمایش موفق داشته اند، اما این درمان امیدهای قابل توجهی را برای مبتلایان به اختلال افسردگی پارکینسون ایجاد کرده است. با این حال، مطالعات بیشتری باید در مورد ایمپلنت ستون فقرات انجام شود تا شانس درمان این بیماری افزایش یابد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.