در سال گذشته چند شغل صنعتی ایجاد شد؟

[ad_1]

آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) حاکی از آن است که در 11 هزار و 1400 ماهه، 6844 کسب و کار مجوز سوء استفاده صادر کرده اند که در نتیجه آن اشتغال بالغ بر 143 هزار صنعت ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار در 11 ماهه سال گذشته برای 33 هزار و 66 واحد و برای 6844 واحد پروانه کسب ایجاد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 0.4 و 3.4 کاهش داشته است. درصد افزایش یافت.

مبلغ در نظر گرفته شده برای جواز تاسیس در این زمان معادل 1119 میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 1399 83 درصد افزایش داشته است. گوجه فرنگی نسبت به مدت مشابه سال قبل 28.1 درصد افزایش داشته است.

همچنین بر اساس این آمار، برآورد می‌شود در اجرای طرح‌هایی که در ۱۱ ماه گذشته برای آن‌ها تشکیلات صادر شده است، برای ۸۸۰ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ با رشد سه درصدی هشت درصد افزایش داشته است. .. . پروانه های خشونت صادر شده در این مدت برای 143 هزار و 184 نفر نیز اشتغالزایی کرده است که نسبت به 11 ماه سال گذشته حدود 13.6 درصد افزایش داشته است.

به کدام استان ها بیشترین و کمترین مجوز داده شده است؟

از این میان، داده های این آمار که در 10 ماهه اول سال 1400 منتشر شده است، نشان می دهد که بیشترین تعداد جواز تاسیس در استان های یزد، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی صادر شده و تعداد بسیار کمی جواز تاسیس صادر شده است. . در نواحی ایلام و کوگیلویه و بویراحمد و گیلان. بیشترین مجوزهای مزاحمت صادر شده در بین استان ها مربوط به اصفهان، خراسان رضوی و تهران بوده و خراسان شمالی نیز کمترین میزان مجوز را داشته است.

سهم مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از کل جوازهای تاسیس و جواز مزاحمت در 10 ماهه سال گذشته حدود یک و شش درصد بوده است. در این میان، مناطق تجاری آزاد و تخصصی با قوانین محدودتر و هنجارهای ساده فرهنگی در سراسر سرزمین اصلی با هدف حمایت از صنعت ملی کشور، جذب فناوری‌های نوین به سمت تولید، گسترش محصولات صادرات محور و ایجاد اشتغال ایجاد می‌شوند. این قوانین سختگیرانه تر اغلب باعث شکایت کارگران و تولیدکنندگان شده است.

لازم به ذکر است که تعداد مجوزهای صنعتی به نوعی نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش تولید و صدور مجوز است که به معنای اجزایی است که فعالیت خود را آغاز کرده اند.

دسته بندی کالاهای معروف

همچنین دسته‌های «غذا و نوشیدنی‌ها»، «محصولات و محصولات شیمیایی»، «سایر محصولات معدنی غیرفلزی» و «محصولات لاستیکی و پلاستیکی» شامل دسته‌های معروف کالاها و «پاک، دفع زباله، بهداشت محیط و فعالیت‌های مشابه» . در این مدت به یک گروه ملکی شناخته شده تبدیل شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.