سازمان ملل: تهدید به نسل کشی اقلیت روهینگیا میانمار همچنان ادامه دارد

[ad_1]

یک مقام سازمان ملل هشدار داد که تهدید به نسل کشی علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار بدون تغییر باقی می ماند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، آلیس ویریمو ندرتو، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور پیشگیری از نسل کشی اعلام کرد که تهدید نابودی مسلمانان روهینگیا در میانمار همچنان وجود دارد و حدود پنج سال است که تغییری نکرده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه پیشگیری از نسل کشی از بنگلادش بازدید کرد، جایی که صدها هزار پناهجوی روهینگیایی میانمار از سال 2017 در نتیجه کشتار در کشور خود گریخته اند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، استفان دوجاریک، در یک کنفرانس خبری گفت: “خطر جنایات جدی، به ویژه نسل کشی، هنوز بالاست. مردم کشورشان و تغییری نکرده است.”

او گفت: “این بدترین اتفاقی است که تا به حال برای مردم روهینگیا در ایالت راخین در میانمار در سال 2017 رخ داده است، زمانی که بیش از 700000 نفر به بنگلادش همسایه گریختند.” ابتدا برای حدود پنج سال.

به گفته منابع ملی و بین المللی، در 25 آگوست 2017، نیروهای نظامی میانمار و بودایی در این کشور عملیات نظامی را علیه مردم روهینگیا در منطقه راخین (غرب میانمار) آغاز کردند که جامعه جهانی هزاران نفر از آنها را کشته است. کشورها حدود یک میلیون بنگلادش دیگر را تعقیب کرده اند.

دولت آمریکا در مارس گذشته اعلام کرد که رسماً حکم داده است که خشونت نظامی میانمار – بین اکتبر 2016 تا اوت 2017 – علیه مسلمانان روهینگیا یک نسل کشی و جنایت علیه مردم و مردم است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.