شرایط بازنشستگی ایرانیان در خارج از کشور

[ad_1]

گسترش پوشش بیمه ای در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و گروه های زیادی از جمله زنان خانه دار، دانشجویی و مشاغل مختلف به دسته بیمه شدگان اضافه شده اند.

به گزارش ایسنا، سازمان تامین اجتماعی برای بیمه اتباع خارج از کشور نیز تمهیداتی اندیشیده است و این گروه می توانند برای بیمه اقدام کنند. تا به امروز بیش از 42000 نفر از اتباع ایرانی با پوشش بیمه ای ایرانیان خارج از کشور، صاحبان مشاغل، زنان خانه دار، دانشجویی و … بیمه گر این سازمان و تعداد بازنشستگان محسوب می شوند. این بخش بیش از 18000 نفر دارد.

کلیه اتباع ایرانی اعم از شاغل در مشاغل مختلف یا غیر شاغل در خارج از کشور که فاقد بیمه و سایر وجوه در سازمان امنیت ملی هستند، مشمول بیمه ایرانیان خارج از کشور می باشند.

از نظر قوانین تامین اجتماعی حداقل و حداکثر سن برای درخواست بیمه در این رده مشخص شده است. حداکثر مدت زمان دریافت درخواست برای مردان و زنان در زمان درخواست 50 سال است.

در صورتی که سن متقاضی در زمان ثبت درخواست از سن ذکر شده بیشتر باشد، پذیرش درخواست وی بر اساس داشتن سابقه اولین پرداخت بیمه ای معادل حداکثر سن مقرر خواهد بود.

پس از دریافت درخواست، متقاضیانی که حداقل 10 سال قبل از تاریخ درخواست داشته باشند، از اعمال شرایط سنی مقرر معاف خواهند بود. حداقل سن متقاضی در تاریخ ثبت درخواست 18 سال تمام در روز است مگر اینکه گواهی بلوغ از مراجع ذیصلاح ارائه کنند.

نحوه درخواست و شرایط تکمیل قرارداد و پرداخت حق بیمه برای افراد ایرانی خارج از کشور

درخواست مطابق فرمی که توسط متقاضی یا نماینده قانونی وی تهیه شده و ثبت آن در دوران کودکی شعبه انجام می شود، ارائه می شود. وکیل متقاضی می تواند با دادن وکالت قانونی (تنظیم شده توسط دفتر اسناد رسمی) و یا وکالت نامه ای که از طرف وکیل سیاسی، شورا یا کشوری.اتحاد جمهوری اسلامی ایران اعطا می شود، درخواست، عقد قرارداد و پرداخت نماید. هزینه های اقامت متقاضی قابل اعمال است.

با مراجعه به تامین کننده رسمی خارج از کشور، در کشوری که در آن زندگی می کنید، در کشورهای انتخاب شده به عنوان فروشنده، به دنبال تامین کننده رسمی خارج از کشور باشید. (اطلاعات تلفنی، ایمیل و … با نمایندگی های رسمی تامین اجتماعی در خارج از کشور از طریق سایت mss.tamin.ir و نصب سیستم بیمه مرکزی ما-اوران خارج از آدرس: mss.tamin.ir از کجا هستند سایرین راه های درخواست بیمه برای ایرانیان خارج از کشور

معاینه و هزینه های درمانی بیمه و اشخاص حقوقی آن در خارج از کشور پس از تایید نماینده سیاسی، نماینده یا نماینده جمهوری اسلامی ایران در منطقه مسکونی مشمول هزینه های محلی به عنوان سایر بیمه گذاران برای ثبت نام پزشکی پرداختم. بودن.

نرخ بیمه و تعهدات بیمه ای افراد ایرانی در خارج از کشور

مشمولان می توانند با پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات مندرج در قانون تامین اجتماعی مصوب تیرماه 1354 و تغییراتی که در داخل ایران به وجود آمده است به ترتیب زیر بهره مند شوند:

الف: بیمه مستمری و فوت با نرخ حق بیمه 16% (14% جزء بیمه + 2% جزء دولتی)
ب: بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت با نرخ حق بیمه 20% (18% بیمه + 2% دولتی)

بیمه شدگان طبق مفاد قانون تامین اجتماعی و اصلاحات ذیل از مستمری، از کارافتادگی، فوت و درمان برخوردار خواهند شد.

همچنین پرداخت کمک های پزشکی (پروتز و ارتز) و هزینه کفن و دفن به این گونه بیمه گذاران در صورت برخورداری از حمایت پزشکی در زمان درخواست به نفع تعهد فوق با رعایت کلیه الزامات قانونی و غیره. تعهدات کوتاه مدت طبق مفاد قانون تامین اجتماعی اعمال نخواهد شد.

شرایط ایجاد مستمری

مستمری بازنشستگی یکی از مهمترین دلایل بیمه افراد است. برای بیمه گران خارج از کشور که یکی از این شرایط را دارند؛ داشتن حداقل 20 سال سابقه بیمه و 60 سال برای مردان و 55 سال برای زنان، 30 سال سابقه بیمه و 50 سال برای مردان و 45 سال برای زنان و 35 سال سابقه بیمه بدون بیمه شرایط سنی می توانند برای بازنشستگی اقدام کنند. در هر صورت برخورداری از تعهدات قانونی بر اساس قانون و اصلاحات بعدی آن خواهد بود.

وزارت امنیت داخلی مجوز تأسیس تجارت خارجی برای رسیدگی به مسائل بیمه ای اتباع خارجی را صادر کرده است تا آنها بتوانند نسبت به تبلیغ، تبلیغ، تشریح قوانین و اصلاح مراحل درخواست و ارسال مدارک به شعبه مرکزی ایران در خارج از کشور اقدام کنند.

خواهشمند است هر یک از فروشندگان تامین اجتماعی خارج از کشور بدون شرایط کامل سفارش فعالیت خارج از فروشنده رسمی، کلیه مدارک مورد نیاز را از بیمه گر یا مستمری بگیر و پس از تایید و امضا اخذ نمایند. به منظور رسمیت و اطمینان از صحت مفاد آن به اداره کل امور بیمه شدگان و سپس دستگاههای ذیربط مطابق قوانین و مقررات جاری اقدام نمایند:

– تصاویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت کشوری بیمه و افراد تحت تکفل قانونی.
– فرم های درخواست بازنشستگی مطابق ماده 76 قانون تامین اجتماعی و بندهای 1 و 3 و 4 ذیل و بازماندگان (بسته به نوع وضعیت قانونی) مندرج در بخشنامه ارائه شده توسط اداره کل مستمری های فناوری اطلاعات. .
– تأیید اطلاعات، تأیید زندگی و فوت مستمری بگیران و اشخاص حقوقی آنها.
– تصاویر شناسنامه، سند ازدواج، طلاق، شغل و … فرزندان مستمری بگیران.
– گواهی تحصیل برای پسران.
شناسنامه.
– گواهی فوت.

مزایای بیمه برای ایرانیان خارج از کشور

انتخاب حداقل 1.5 برابر حقوق مصوب دیوان عالی کار در زمان درخواست متقاضی، بدون نیاز به انتخاب 9 درصد تخفیف درمان انفرادی برای هر فرد، حذف آن برای بیمه ایرانیان خارج از کشور. ترو مستمری، از کارافتادگی، بازماندگان، معالجه در داخل کشور، پرداخت قبوض کمک های پزشکی (ارتز و پروتز)، هزینه دفن به بیمه گران ایرانی خارج از کشور پرداخت می شود.

شرایط تعیین مستمری بازماندگان بیمه متوفی

برای برقراری مستمری بازماندگان یکی از شرایط زیر الزامی است:

– بیمه شده در 10 سال قبل از تاریخ فوت حداقل یک سال حق بیمه عمر دارد به شرط اینکه 90 روز مربوط به آخرین سال زندگی باشد.

– بیمه شده دارای حداقل 20 سال سابقه واجد شرایط باشد.

– در صورتی که بیمه شده واجد شرایط فوق نباشد ولی دارای سابقه پرداخت حق بیمه بین یک تا 20 سال باشد، بازماندگان واجد شرایط وی با توجه به سن اولین پرداخت (بدون نیاز به رعایت موارد مذکور) مستمری دریافت خواهند کرد. ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی) و با رعایت مفاد ماده ۸۳ قانون.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.