شما چند سال دارید؟ – ایسنا

[ad_1]

زمانی که کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی بازگشت، صحبت های زیادی در مورد علاقه دیگران (چه مدیران شرکت ها و چه پیروان) مطرح شد. شاید ایده ها و سلیقه آنها کاملا درست باشد. این لزوماً مخالف چنین تفکری نیست. چند سوال ساده و قابل تامل را مطرح می کند.

به گزارش ایسنا، در مقاله ای در روزنامه همشهری می خوانیم: هر چند از حذف تیم ملی مصر و کارلوس کی روش از جام جهانی 2022، شایعاتی مبنی بر نیمکت نشینی وی بر روی نیمکت تیم ملی ایران شنیده می شد، اما انتشار این گزارش در رسانه های عربی جرقه ای را زد. با تیم ملی مصر.اگرچه انجمن ورزش به هر نحوی این موضوع را رد کرده است، اما می دانیم که برخی از افراد حاضر در این لیست از انتخاب سرمربی پرتغالی برای بازگشت خوششان نمی آید.به گفته این تیم شاید آشنایی کیروش با گذشته و فوتبال ایران دلیل موجهی برای این انتخاب است؛ در خارج از کشور به این زمان نیاز خواهید داشت دانستنی های زیادی در مورد فوتبال ایران با این حال سوال اینجاست که پرونده فوتبال کیروش در ایران کی بسته می شود؟ با این ایده اخیر، حتی ممکن است پس از مرگ سرمربی پرتغالی این اتفاق نیفتد!

یک علاقه و سه سوال

زمانی که کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی بازگشت، صحبت های زیادی در مورد علاقه دیگران (چه مدیران شرکت ها و چه پیروان) مطرح شد. شاید ایده ها و سلیقه آنها کاملا درست باشد. این لزوماً مخالف چنین تفکری نیست. چند سوال ساده و قابل تامل را مطرح می کند. سوال 1: آیا باید پس از عملکرد درخشان در یک بازی مقدماتی جایگزین دراگان اسکوچیچ شویم یا خیر؟ غیر از کارهایی که انجام داد، برای نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی چه کار دیگری باید انجام می داد؟ می دانیم دنیای فوتبال میدان فکر و دانش نیست، اما آیا درست است فردی که تیم ملی ایران را از خطر شدید حذف در مرحله اول نجات داد؟ سوال 2: اگر قرار است اسکو تعویض شود، آیا کارلوس کی روش بهترین گزینه جایگزین است؟ با این حال همه می دانند که کیروش مربی ارزان قیمتی نیست و برخی معتقدند با چنین پولی شاید بتوان مربی ارشد دیگری را با دیدی جدید و متفاوت روی نیمکت تیم ملی ایران نشاند. سوال 3: امروز که نیاز به فوتبال دفاعی در جام جهانی را احساس می کنیم، خیلی ها کارلوس کی روش را فراموش کرده اند. فردا که در جام ملت‌های آسیا می‌خواهید دوباره به توپ حمله کنید، چه خواهید کرد؟ دوباره حوصله ات سر رفت و توئیت های خنده دار علیه فوتبال اقتصادی بالا نمی نویسی؟

داستان غم انگیز جدایی

با این حال، مورد کیروش نیز شایسته توجه منبع دیگری است. نگاه جامعه فوتبال ایران به او کاملا متفاوت است. یک تیم از این مربی بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و تیم دیگر نسبت به او انزجار نشان می دهد. حتی اگر روزی کارلوس کی روش به فوتبال ایران بازگردد، این انشعاب سمی در خون تیم ملی خواهد بود. شکی نیست که موج دیگری از مخالفت ها و درگیری های بی معنی به راه خواهد افتاد. جنگ ها و درگیری ها واقعا غیر قابل تحمل شده اند.

کیروش در تونس؟ این پایان نیست

در عین حال اخبار ضد و نقیضی درباره توافق کیروش با فدراسیون فوتبال تونس برای راهیابی تیم ملی به جام جهانی به گوش می رسد. تونس با فرانسه، دانمارک و برندگان پلی آف (استرالیا – امارات / پرو) در رده چهارم قرار دارد. از دو منبع نمی آید. اینکه شایعات دروغ است، بحث بازگشت کی روش به فوتبال ایران کجا ادامه خواهد داشت یا اینکه سرمربی پرتغالی در واقع روی نیمکت تیم ملی تونس نشسته است، آغاز فاجعه؛ چرا که در این صورت نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی با نتایج و عملکرد تونس مقایسه می شود! به نظر می رسد تنها راه پایان دادن به این شکنجه تغییر تفکر فوتبالدوستان ایرانی است. اعتقاد به اینکه کیروش رفته و به فکر او بوده و جنگیدن با این مربی به درد تیم ملی نمی خورد. این چوب را بگیر و بگذار جانشین کی روش – که الان هست – نفس بکشد و کارش را بکند.»

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.