طراحی فن کندانسور سردخانه

با تغییر فشار درون چیلر جذبی، آب و لیتیوم بروماید به راحتی بین حالت مایع و گاز تغییر فاز میدهند.

فن کندانسور سردخانه

اصولا کاربرد اواپراتور در چیلر است و قطعه ای از آن به شمار می آید . در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد انواع و اجزای این دستگاه فوق العاده اطلاعات و توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

فن سردخانه زیلابگ

که این دو عامل در کمپرسورها بطور موثری بوسیله فشار مکش و رانش تغییر می کنند. این تجهیزات در واقع شامل شیر انبساط، شیر برقی، سایت گلاس، فیلتر درایر و چک ولو است که شرکت دی تمامی آن ها را از برند های معتبر در اختیار دارد.

فن سردخانه ای

این روش در سیستمهای سرد کننده کوچک به خوبی عمل می کند. انواع محصولات غذایی انبار شده در سردخانه ها به علت نزول درجه انجماد ممکن است خراب شوند و در صورتیکه اوپراتور مایعی را سرد می کند، کم شدن زیاد درجه حرارت باعث یخ زدن مایع و صدمه دیدن دستگاه می گردد.

در بعضی از این نوع حتی لوله مکش از جهت موتور وارد محفظه می شود که به علت ورود گاز سرد از لوله مکش موتور نیز خنک می شود.

مشخصات فنی سردخانه

این کمپرسورها با وجود اینکه معمولا چند طبقه (چند چرخی) ساخته می شوند، ولی برای فشارهای کم می توان از نوع یک طبقه نیز استفاده کرد.

در این مرحله برای ایجاد افت فشار بیشتر، می توان دو یا چند سیلندر را به ترتیب فوق از مدار خارج کرد.

را دارد. ظرفیت سرمایش این دستگاه با تنظیم دور فن و خاموش و روشن نمودن آن امکان پذیر است. اما همانطور که در متن نیز ذکر شده است میتواند دالّ بر تعبیری نا مناسب باشد.اما خواب شما،که در آن محل کار دقیقا موقعیت شغلی شماست و دیدن و دفن کردن مرده دلیلی بر رها شدن از مشکلات است،همانطور که مرده به مانند چیزی است که دیگر از حیض انتفا ساقط شده است و شما میبینید که آنرا دفن میکنند.

فروش فن سردخانه

امید است خواندن این مقاله شما را با انواع مختلف این غولهای تبریدی آشنا کرده باشد. یکی ترموکوپل عبارت است اتصال دو فلز غیر همجنس در دو نقطه که اگر این دو نقطه را در دو درجه حرارت مختلف قرار دهیم، جریان الکتریکی ضعیفی برقرار می شود.

مثلا تغییر درجه حرارت آب کندانسور باعث تغییر در مقدار ؟ این اهمیت به این دلیل است که ایراد جزئی در طراحی باعث می شود که وزن و آب قارچ ها به مقدار قابل توجهی کم شود و یا اینکه مقدار زیادی از این محصولات فاسد شوند.

فن سردخانه خارجی

تعبیر خواب اول شما نشان بر این است که اول شما به دلیل دلتنگی ایشان را به خواب دیده اید و اینکه این حالت را که شما دیده اید نشان بر این است که ایشان عمری بر دنیا داشته اند که اگر اطرافیانشان به او کمک می کردند و او را از مشکلش نجات میدادند به مرگ ختم نمیشود.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

گروه صنعتی دی افتخار دارد با راهنمایی مشاوران و متخصصان خود شما عزیزان را در نحوه احداث و ساخت یک سردخانه ی مناسب ( میوه یا گوشت و یا کوچک و بزرگ ) یاری دهد.

مقدمه: سیستم های تبرید تراکمی از چهار قسمت عمده: کمپرسور- کندانسور- اوپراتور و وسایل انبساط تشکیل شده اند که هر یک به نوبه خود وظیفه خاصی دارند و هر کدام با دریافت محصول از عضو قبلی، و برای تکمیل عملیات در سیستم، همزمان فعالیت می کنند.

قیمت فن سردخانه ای

اما مصرف این میوه ها در طول سال موجب می گردد تا رفته رفته از ذخایر سردخانه ها کاسته شود تا جایی که تا زمان برداشت مجدد محصول، تعدادی از این سردخانه ها ممکن است بدون استفاده و یا شماری از سالن های آنها خالی از محصول باقی بمانند.

چلم و سردخانه را

هر تغییری که در یکی از اعضای سیستم پیش آید ممکن است در وضعیت عضو دیگر موثر باغشد. در این نوع کمپرسورها فقط دو لوله اشکالی که در این کمپرسورها ممکن است پیش آید، وجود رطوبت است که بایستی قبل از ورود به موتور کمپرسور برطرف شود.

فن سردخانه سه فاز

این غلطک دارای چند تیغه می باشد که به علت خاصیت گریز از مرکز در حال چرخش محور تیغه های به بدنه سیلندر فشرده می شوند.

برای تهیه معانی هر کلمه از معابر بزرگ اسلامی و همچنین از تعابیر روان شناسان بزرگ غربی خصوصا برای کلمه های جدید استفاده شده است.

ولی معمولا بیشترین کاربرد این کمپرسورهای در سیستمهای تهویه مطبوع بوده و برای تهیه آبسرد با درجه حرارت معادل می باشد شکل زیر برش قطعاتی یک سیستم کامل تبرید را که کمپرسور آن از نوع سانتریفوژ می باشد، نشان می دهد.

از این روش با مقدار مثبت ضریب ژول تامسون برای تولید بعضی از گازها مثل ازت و اکسیژن در درجه حرارت خیلی پائین تهیه می شوند، استفاده می گردد.

سرعت دورانی کمپرسورهای که اثر مستقیم در مقدار مبرد تراکمی دارد از ؟ از آن پس جسم مذکور از نظر حرارتی بوسیله هلیوم و میدان مغناطیسی اثر خود را پس می گیرد و جسم در درجه حرارت صفر مطلق غوطه می گردد.

خرید فن سردخانه

در کمپرسورهای الکتروموتوری بوسیله محور خود باعث گردش یک کمپرسور می گردد که اگر این موتور جدا از کمپرسور قرار گرفته باشد، کمپرسور از نوع باز و در صورتیکه موتور و کمپرسور هر دو داخل یک محفظه آب ؟

این مدل از هواکش، به منظور انتقال هوا از طریق کانال های تهویه در ساختمان های بزرگ، کارخانجات و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

فن سردخانه ای زیلابگ

مقادیر وضع شده که دیگر قابل استفاده نمی باشد، در کارخانجات یخ سازی و برای انتخاب ابعاد کندانسورها و اوپراتورها مورد استفاده قرار می گرفت.

در سیستمهایی با کمپرسورهای چند طبقه درجه حرارت اوپراتور تا حدود می تواند کاهش یابد. کاهش بین از حد درجه حرارت گاز در اوپراتور به دلیل چندی نامطلوب است.

در اواپراتور پوسته لوله دسته ای از لوله ها درون یک پوسته قرار گرفته اند که معمولا سیال مایع از درون لوله ها عبور می کند و سیال دیگر از پیرامون لوله ها حرکت می کند و سیال مایع از سیال پیرامون حرارت را جذب می کند و از حالت مایع به حالت گاز تغییر فاز می دهد و دمای سیال اطراف آن کاهش پیدا می کند.

نخستین مبنا برای دستهبندی سردخانههای صنعتی محدوده دمایی است که تجهیزات به کار گرفته شده با هدف رسیدن به آن محدوده به کار گرفته میشوند.

وزن پانلها، با توجه به عایق به کار رفته در آنها، بین 10 تا 20 کیلوگرم بر مترمربع میباشد. با قرار دادن اتصال گرم در خارج از محفظه و دفع حرارت به خارج و عایق کاری اتصال دیگر با توجه به حرارت کمتر در داخل محفظه می توان برودت ایجاد کرد و از برودت حاصل در تبرید استفاده کرد.

کمپرسورهای دوار معملا با قدرتهای کمتر از یک اسب بخار ساخته می شوند و در صورتی که برای ایجاد فشار کم مورد نیاز باشد.

در یک سیستم تبرید تراکمی اگر کمپرسور بزرگتر از اندازه لازم انتخاب شود و یا اینکه بار کمتر از میزان باشد درجه حرارت و فشار گاز در اوپراتور کاهش یافته و تا زمانیکه بین بار و ظرفیت تعادل برقرار نشده این اثر مشهود است.

اگر جسمی با خواص مغناطیسی خاص در یک میدان مغناطیسی قرار گیرد درجه حرارت جسم افزایش می یابد و اگر اطراف این جسم را هلیوم احاطه کرده باشد، حرارت بوسیله هلیوم دفع شده و در درجه حرارت می جوشد.

یعنی اگر در مدار یک ترموکوپل، اختلاف ولتاژ ایجاد شود، در یکی از نقاط اتصال افزایش درجه حرارت و در نقطه دیگر کاهش درجه حرارت حاصل می گردد.

بیش از یک متر جا می توانیم بخوابیم؟ سلام من خواب دیدم یکی از دوستام بهم گفت که فقط 6سال دیگه عمر داری کسی میدونه تعبیرش چیه؟

من همین الان خواب دیدم با پدر مادرم در محله ایی قدیمی با ماشین میرفتیم و موتور سوار هایی در جاده باریکی با دوتا بچه کوچک نوزاد در بغلشون ناخواسته جلوی ما میپیچیدن ولی تصادف نمیکردیم…

می باشند. موتور فوق العاده هواکش های زیلابگ تحت لیسانس آلمان می باشند که بر روی پروانه های فلزی نصب می گردند.

در کمپرسورهای بسته با وجود اینکه موتور در محفظه کمپرسور و همراه با مبرد می باشند، ولی به علت عایق کاری کامل هیچ گونه اشکالی پیش نمی آید.

در سیستمهای هیدرولیک با فشار کاری کم، اصطکاک رینگ آببند با دیواره سیلندر مانع عملکرد مناسب آن میشود. ازنظر ساختار کمپرسورها به چند دسته تقسیم میشوند که ۲نوع آن در سردخانه مورد استفاده است.

با قسمتهای مختلف ساختار سردخانهها آشنا میشویم. در سالهای نخستین سردخانهها بیشتر به شکل یخچالهایی با محفظه کوچک ساخته میشد و البته راهاندازی همین سیستم سرمایشی نیز نیاز به تجهیزات بزرگی داشت.

کمپرسورهای سانتریفوژ از جدید ترین نوع کمپرسورهای سیستم های تبرید می باشند. کمپرسورهای سانتریفوژ از نظر ساختمان کاملا مشابه پمپهای سانتریفوژ بوده و بر اساس نیروی گریز از مرکز کار می کنند.

کمپرسورهای دوار (چرخشی) و گریز از مرکز (سانتریفوژ) هر دو در اثر گردش دورانی، محورهای عمل تراکم انجام می دهد.

در صورتیکه نوع دوار یک ماشین با جابجایی مثبت بوده و کمپرسورهای گریز از مرکز بر اساس نیروی گریز از مرکز کار می کند.

در شکل ۱-۴ کمپرسوری است با ۱۶ سیلندر که دو به دو یک سیلندر قرار گرفته اند. علاوه بر سردخانههای عمومی، معمولاً در مناطق تولید میوه و یا مصرف کننده میوه، سردخانه مخصوص میوه و سبزی ساخته میشود. Th​is  po᠎st was cre᠎ated wi th GSA Con tent Generator D​emov er si​on!

سردخانه های صنعتی انواع و اقسام مختلفی دارند. لایه های خارجی که در دو طرف لایه داخلی قرار دارند نیز از استحکام مناسبی برخوردار هستند.

در این مدل آب خنک در لوله داخلی و ماده مبرد در لوله بیرونی عبور می نمایند و تبادل گرما بین این دو سیال انجام میگیرد طراحی این کندانسور بسیار ساده می باشد ولی بازده بالایی ندارد و در مقیاس های کوچک طراحی استفاده می شود.

از این روش در آزمایشگاهها و وسایل غیر تجارتی استفاده می شود. نوع و ضخامت عایق تأثیر بسیار مهمی در جلوگیری از اتلاف انرژی و افزایش عمر سیستم برودتی و در نتیجه پیشگیری از فساد و خرابی مواد نگهداری شده دارد.

همچنین برای جلوگیری از سر و صدا و لرزش دستگاه، از سیستم لرزهگیر استفاده شده است. همچنین برای مواردی که مشتری تنها کمپرسور سردخانه را از دامون خریداری کرده باشد، با لحاظ کردن شرایط فنی مناسبی که نیازمند رعایت نمودن الزامات اولیه نصب است تا یکسال گارانتی توسط شرکت دامون قابل ارائه است.

کولرهای آبی فقط برای شرایط اقلیمی گرم و خشک مناسب هستند. در جدول زیر به طور مختصر شرایط نگهداری مناسب سبزیجات و محصولات زراعی در سردخانه آورده شده است.

قبل از اجرای سردخانه تمامی شرایط از طرف کارشناسان بررسی و امکان سنجی میشود، سپس هزینه نهایی سردخانه براورد میشود.

همان طور که پیشتر بیان کردیم؛ انتخاب اواپراتور سردخانه نامناسب، برای کل مجموعه زیان بار خواهد بود. به منظور افزایش کارایی سردخانه ها، تاریخ انقضا و تاریخ دریافتی محصولات به انبار را پیگیری کنید.

هر دستگاه اواپراتور هوایی از کویل، دیفراست، بدنه و فن محوری (Axial) که بسته به سایز دستگاه تعداد و قطر آن تغییر میکند، ساخته شده است.

این فن ها یک جریان اجباری هوا رو به روی کندانسور ایجاد می نمایند این نوع کندانسورها براساس موقعیت نصب آنها نسبت به کمپرسورها به دودسته مختلف تقسیم بندی می شوند کندانسور هوایی با فن دمنده هوا که از ظرفیت ۳ اسب بخار تا ۱۰۰ اسب بخار در تعداد ۱ تا ۱۲ عدد در یک یا دو ردیف به صورت افقی ساخته می شود.

این سیستمها شامل قفسه بندی ، ریل گذاری ، ساخت ترولی ها و… اولین بار که این کمپرسورها در صنایع تبرید بکار برده شد، در سال ۱۹۲۰ توسط Dr.willis-Carrier بود و امروزه بیش از نصفی از کارخانجات سازنده برای سیستم های تبرید از این نوع کمپرسورها تولید می نمایند.

در یک سیستم تبرید معمولا کمپرسور و کندانسور بصورت واحد مرکب کندانسور هر سه بر روی یک شاسی سوار می شوند.

یکی با قرار دادن ملکولها در یک میدان مغناطیسی و دیگر با استفاده از عکس عمل ترموکوپل می باشد. در کندانسورهای نوع اجباری، هوا توسط فن از میان کویل کندانسور عبور میکند.

با توجه به اینکه اغلب مسئله جاگیری اهیمت زیادی ندارد، به منظور کاهش افت فشار در شیر آلات که با کاهش سرعت در آنها امکان پذیر می باشد، مقطع عبور مبرد بزرگتر انتخاب می گردد.

در طرح کمپرسورهای متناوب برای بدست آوردن قدرت مجاز و با توجه به مسئله اصطکاک حداکثر سرعتی که برای پیستون باید در نظر گرفته شود ۷۸۰ lt/min می باشد.

برجهای خنککننده در چیلرهای جذبی و چیلرهای تراکمی آب خنک کاربرد دارند. کاربرد کمپرسورهای متقارن شیر در تبرید خانگی و صنعتی است و معمولا با قدرت های متفاوت از چند دهم اسب تا چند صد اسب بخار به بازار عرضه می شوند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از قیمت فن کندانسور سردخانه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.