علائم “سرخک” و اهمیت واکسیناسیون به موقع کودکان

[ad_1]

این متخصص اطفال به تشریح علائم و نحوه پیشگیری از سرخک پرداخت و بر لزوم تزریق به موقع واکسن سرخک در کودکان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در مورد سرخک و تظاهرات آن، به عنوان یک ویروس تنفسی، دکتر. مریم بهمنیار گفت: سرخک یک ویروس تنفسی است. شروع بیماری شبیه سرماخوردگی همراه با آبریزش بینی، آبریزش بینی، حالت تهوع و سرفه است. پس از این علائم، تب ظاهر می شود و در روز سوم و چهارم، بثورات قرمز مایل به قهوه ای در نوزاد ایجاد می شود که از صورت شروع می شود و سپس روی بدن و در نهایت روی دست ها و پاها ظاهر می شود.

وی افزود: اغلب با ظاهر شدن دانه های قرمز نوزاد به شدت بیمار و تب می کند. نکته مهم این است که هر زمان که چنین علائمی را در کودک خود مشاهده کردم باید به نزدیکترین مرکز درمانی یا کلینیک و درمانگر مراجعه کنیم تا در اسرع وقت درمان را شروع کنیم و از بروز عوارض جلوگیری کنیم.

به گزارش وبدا تلگراف، بهمنیار درباره واکسن سرخک نیز گفت: واکسن سرخک طبق واکسن ملی ۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی تزریق می شود. بنابراین از خانواده ها می خواهیم برای دریافت واکسن سرخک به موقع به مراکز درمانی مراجعه کرده و فرزندان خود را در برابر سرخک واکسینه کنند. زیرا کودکان واکسینه شده اغلب در برابر ویروس ایمن تر هستند. بنابراین در واکسیناسیون کودکان در برابر سرخک معطل نکنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.