عمق واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چقدر است؟

[ad_1]

کمتر از یک ماه پیش موضوع واگذاری سهام شرکت های سایپا و ایران خودرو از سوی وزیر صمت مطرح شد و اندکی بعد رئیس حزب کارگر سه شرط لازم برای تحقق این موضوع را در نظر گرفت. سه مورد که وزارت صلح به آنها پاسخ نداده و این شرایط حل نشده رها شده است.

به گزارش ایسنا، اواسط فروردین ماه، سیدرضا فاطمی امین وزیر صلح در جلسه شورای اداری نیشابور درباره هیات مدیره غیربومی شرکت های دولتی کشور گفت: ما تنها هستیم. مشکل را به وضوح حل کنید

متعاقباً رئیس شرکت خصوصی سازی در پاسخ به اظهارات وزیر آزادسازی مبنی بر سهام دولت از طریق وثیقه بانک ها، تخصیص اجزای داخلی خودروسازان (تودلی) برای پرداخت تجهیزات، اصلاحات و شفافیت تامین مالی این شرکت ها و ادغام ها را اعلام کرد. بخشی از صندوق بازنشستگی کشوری، اجزای داخلی خودروسازان و قطعات دولتی ایران خودرو و سایپا سه شرط را برای واگذاری خودروسازان برای عرضه اعلام کردند.

وزارت صلح هنوز چیزی اعلام نکرده است!

در همین رابطه حسین قربان زاده، رئیس جامعه مدنی، با تاکید بر اینکه تا زمانی که سایپا و ایران خودرو با وثیقه آزاد نشوند، امکان واگذاری سهام آنها وجود ندارد، به ایسنا گفت: از سوی دیگر، این شرکت ها دارای قطعات و تشکیلات هستند. در صندوق بازنشستگی سهامی دارند که قابل تجمیع است، اما باید این تعهد وجود داشته باشد و خود شرکت ها و وزارت صلح آنها را همراهی کرده اند.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت صلح در سه حوزه چگونه رفتار کرده است، گفت: وزارت صلح پاسخی نداده است. در واقع، آقای فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه ای گفته است که در حال پیگیری سبدهای تودلی است، اما به پیشنهادات بعدی این سازمان پاسخی نداده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پایان تاکید کرد: زمانی که قطعات سایپا و ایران خودرو بر اساس اعلام وزارت صمت واگذار می شود، هنوز چیزی به ما اعلام نکرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.