فردا؛ کل کشور تحت تأثیر فصل بارانی است

[ad_1]

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی گفت: روز سه شنبه (6 اردیبهشت) منطقه عملیاتی سامانه بارشی کل کشور را در بر می گیرد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص اقلیم کشور گفت: روز دوشنبه (5 اردیبهشت) سامانه های بارشی در غرب کشور و در استان های غربی دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز و. در تهران، سایر نقاط اصفهان، فارس و شمال نوشهر نیز در غرب مازندران، گیلان و شرق اردبیل همراه با باران های سیل آسا و وزش باد شدید است.

وی افزود: بارش ها در کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، شرق لرستان و شمال آذربایجان شرقی شدید خواهد بود و خیزش گرد و غبار در نقاط مشترک و تگرگ دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی ادامه داد: سه شنبه (6 اردیبهشت) کل سامانه کشور را فرا می گیرد و وزش باد شدید در بلوچستان و هرمزگان گاهی غبارآلود خواهد بود.

وی همچنین گفت: در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه به جز مرز جنوبی در برخی نقاط کشور بارش باران و در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود. روز پنجشنبه (18 اردیبهشت) در غرب و جنوب غرب بارندگی کاهش می یابد.

به گفته ضیائیان، بارش ها همچنان شمال غرب، در سواحل شرقی دریای خزر، خراسان شمالی و البرز در ارتفاعات ادامه دارد. و این سیستم از کشور خارج می شود.

وی افزود: روز جمعه (9 اردیبهشت) با ورود موج جدید در غرب کشور در نواحی غربی و شمالی کشور و همچنین اصفهان، سمنان و خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی همراه با ابر و بارش باران همراه است. پراکنده شده است. .

به گفته ضیائیان، خلیج فارس در روزهای دوشنبه و سه شنبه سخت پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده خبر داد و گفت: هوای تهران فردا (۱۵ اردیبهشت) ابری و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دما همراه است. از 18. و دمای بالای 25 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (7 اردیبهشت) کمی ابری به سمت ابر، گاهی اوقات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با دمای کم 18 و دمای بالا 24 درجه سانتیگراد وجود دارد.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (5 و 16 اردیبهشت ماه) بندرعباس با دمای 36 و 37 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 2 و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.