فرش بیجار نماد هنر و پیشرفت ایرانی است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان فرماندار بیجار با اشاره به قدمت هفت هزار ساله این شهرستان، سلسله بیجار را نمادی از فرهنگ، هنر و توسعه ایران دانست.

احمدرضا قاسمی شامگاه شنبه (27 فروردین) در جلسه کارگروه فرش با حضور مدیرکل، تولیدکنندگان و بازرگانان استان و مدیران سایر ادارات مرتبط در سالن همایش های استانداری برگزار شد. وی گفت: و حمل و نقل و معدن وجود ندارد اما با تقویت این حوزه می توان اقتصاد قوی برای بیجار ایجاد کرد.

وی گفت: ما فرش را یک سرمایه اقتصادی نمی دانیم بلکه معتقدیم فرش بیجار بخشی از فرهنگ و توسعه چند هزار ساله بیجار است. فرماندار بیجار گفت: زنجیره هشت فازی در حوزه فرش از بافت تا تجارت و فروش وجود دارد که پربارترین فاز آن فروش است.

قاسمی در مراسم افتتاحیه سال از سوی مقام معظم رهبری بر لزوم استفاده از مهارت شرکت های دانش بنیان در صنعت فرش و توانمندی های آن اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه فرش بیجار نیاز به بازاریابی دارد، افزود: با وجود برگزاری نمایشگاه های مهم در حوزه فرش، متاسفانه تاکنون حضور ما در این گونه جوامع کمرنگ شده است.

وی بیان کرد: فرش بیجار در رویداد مهمی مانند جام جهانی می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد که باید با همت مسئولان پیگیری شود.

فرماندار بیجار همچنین قول داد به زودی در دانشگاه آزاد رشته فرش ویژه راه اندازی شود که می تواند نقش مهمی در صنعت فرش داشته باشد.

قاسمی در پایان به بررسی برخی از مشکلات صنعت قالی بافی از جمله پایین بودن حقوق بافندگان، ضعف بیمه بافندگان، گرانی کالا نسبت به قیمت فروش و … پرداخت و گفت: تا آخرین نفر در مرحله فروش باید مورد حمایت مسئولین قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.