محدودیت بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که در روسیه تحصیل می کنند

[ad_1]

دانشجویان دانمارکی و شهروندان واجد شرایط اتحادیه اروپا در صورت تحصیل در روسیه یا بلاروس دیگر بورسیه دولتی دریافت نخواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از یودبلیونیوز، در پی حمله روسیه به اوکراین، چندین کشور اروپایی از حمله روسیه به اوکراین جلوگیری کردند و روابط علمی خود را با این کشور قطع کردند.

به این ترتیب، اکثر نمایندگان پارلمان دانمارک اخیراً رای دادند که منتظر این تصمیم باشند که دانمارکی‌هایی که در دو کشور تحصیل می‌کنند یا در برنامه‌های تبادل شرکت می‌کنند باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند و دیگر از دولت دانمارک بورسیه تحصیلی دریافت نکنند.

بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک، که معمولا به عنوان “SU” شناخته می شود، به همه شهروندان دانمارکی در برنامه های آموزش عالی در دانمارک و خارج از کشور ارائه می شود. شهروندان اتحادیه اروپا که در دانشگاه های دانمارک ثبت نام کرده اند نیز در صورت داشتن معیارهای خاصی می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

اما بر اساس این لایحه که اخیراً تصویب شده است، قوانین جدید اعطای “SU” به دانشجویان دانمارکی در روسیه و بلاروس را در نتیجه حمله مسکو به اوکراین ممنوع می کند.

در خارج از دانمارک، نشستی با رهبران دانشگاه های آلمان در اوایل همان روز، تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرد و گفت که این کشور در اتحاد با اوکراین و دانشگاه های آن است.

همین سازمان فرانسوی نیز اتحاد خود را با دانشگاه های اوکراین اعلام کرده است. در این بیانیه آمده است که مدیران دانشگاه های فرانسوی از دانشگاه های اوکراین حمایت می کنند. همچنین باید فرصتی فراهم شود تا تمام انرژی ها برای امنیت دانش آموزان این کشور و فراتر از آن بسیج شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.