مدیر اجرایی حاکم سودان هفته گذشته مخفیانه با نیروهای امنیتی اسرائیل دیدار کرد

[ad_1]

یک منبع عبری زبان فاش کرد که رئیس شورای اصلاحات انقلابی سودان هفته گذشته مخفیانه با نیروهای امنیتی اسرائیل در خارطوم، پایتخت سودان دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، شبکه “کان 11” رژیم صهیونیستی در گزارشی فاش کرد که عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای انقلاب سودان باید به مصر سفر کند و با عبدالفتاح رئیس جمهور این کشور دیدار کند. السیسی عصر روز جمعه در خارطوم پایتخت سودان به طور محرمانه با نیروهای امنیتی اسرائیل دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، به نقل از منابع سودانی که نخواستند نامشان فاش شود، نیروهای امنیتی اسرائیل با مقامات نظامی و نظامی سودانی به رهبری البرهان دیدار کردند.

ماه گذشته، البرهان اعلام کرد که نه او و نه ارتش نمی خواهند بر سودان حکومت کنند. وی همچنین گفت که نشست های چرخشی سودان و اسرائیل اهداف نظامی و امنیتی را دنبال می کند و اهداف سیاسی در میان آنها نیست.

سودان از زمانی که عبدالفتاح البرهان، دبیر کل ارتش در ۲۵ ماه مه، اقداماتی را اعلام کرد که شامل اعلام وضعیت فوق العاده و انحلال دادگاه و هیئت حاکمه وزیران بود، شاهد یک بحران سیاسی عمیق و گسترده بوده است. .

رئیس جمهور مصر هفته گذشته از رئیس شورای انقلابی سودان حزب انقلابی استقبال کرد.

به رسمیت شناختن رسمی مصر نشان دهنده حمایت آشکار این کشور از البرهان است که مدت هاست با اعتراضات شناخته شده در کشور خود مواجه بوده است.

رئیس شورای انقلاب سودان ماه گذشته گفت که مذاکرات بین کشورش و اسرائیل برای اهداف نظامی و امنیتی بوده و نه برای اهداف سیاسی.

وی همچنین گفت: موضوع روابط با اسرائیل از سوی بسیاری از افراد دلسوز مطرح می شود و رابطه سودان و اسرائیل پنهانی نیست.

البرهان خاطرنشان کرد که همکاری نظامی و امنیتی با اسرائیل به نفع سودان و این کشور است.

در پایان سال 2020، اسرائیل و سودان روابط عادی بین دو کشور را در میان مخالفت های گسترده با انتقال به یک کشور غیرحزبی اعلام کردند.

در 19 آوریل 2021، هیئت حاکمه سودان و شورای وزیران لایحه تحریم اسرائیل را تصویب کردند که از سال 1958 اجرایی شده است.

این رویدادها به مخالفت گسترده مردم عرب و مسلمان منجر شد، زیرا اسرائیل به اشغال سرزمین های عربی و فلسطینی ادامه داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.