مستمری ها بسته به تورم افزایش می یابد

[ad_1]

معاون کمیسیون امنیت ملی و امور خارجی کنفرانس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر کار خواستار افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران متناسب با نرخ تورم شد.

به گزارش ایسنا، در نامه عباس مقتدایی اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است:

«پدر دکتر عبدالملکی
وزیر محترم تعاون، اشتغال و رفاه اجتماعی

با سلام و درود،

همانطور که می دانید ماده 96 قانون تامین اجتماعی سازمان را موظف کرده است با توجه به افزایش هزینه های زندگی، حداقل سالی یک بار حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان را افزایش دهد.

عدم افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان و بازنشستگان متناسب با نرخ واقعی تورم در سالهای اخیر و همچنین افزایش دستمزدها از جهات دیگر، باعث ایجاد فاصله بین حقوق و مزایای مستمری از نرخ تورم و کاهش می شود. قدرت خرید. و کاهش معیشت

به گفته منابع رسمی، تورم در سال‌های اخیر بیش از 40 درصد بوده است، در حالی که حقوق بازنشستگان چنین رشدی نداشته و اکثر آنها تقریباً به نصف نرخ تورم منتشر شده رسیده‌اند. در صورتی که افزایش مستمری ها و مستمری ها هر ساله با رعایت ضوابط صریح ماده 96 قانون تامین اجتماعی مبنی بر هزینه معیشت و رعایت هزینه های معیشت اجرا شود.وجوه اعلام شده از سوی بانک مرکزی بسیاری از مشکلات عمده خانوادگی را در پی خواهد داشت. پوشانده شدند. توسط آژانس امنیت ملی حل خواهد شد. لذا متهم باید دستور دهد در این مورد اقدامات لازم انجام شود.

همچنین رسیدگی به شکایات و تظلمات بازنشستگان در رابطه با اجرای ماده 69 قانون تامین اجتماعی کشور ضروری است، برای جلوگیری از تبعیض بیشتر و حمایت بیشتر از بازنشستگان، این ماده در مورد افراد غیر تعاونی نیز اعمال شود. . حقوق این عزیزان باید رعایت شود.

از اینکه عواقب اقدامات انجام شده را به من اطلاع دادید بسیار سپاسگزارم.

ممنون از توجه دلسوزانه شما.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.