نحوه ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان «قراردادهای توافقی» در سامانه «تصمیم».

[ad_1]

پس از تصویب قانون حمایت از خانواده مصوب اسفند 1392، سازمان تامین اجتماعی با همکاری قوه قضائیه روندی به نام “تصمیم” را برای پوشش طلاق توافقی آغاز کرد. 5 جلسه آموزشی و تدابیر ویژه مددکاری روانشناختی و اجتماعی، مشاوره حقوقی و مذهبی جهت اتخاذ تصمیمات آگاهانه در جهت کاهش مشکلات و مخاطرات مرتبط با آنها ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، از سوی سازمان بهزیستی از سال 1378 با هدف مدیریت و کاهش مخاطرات اجتماعی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده از طریق اجرای طرح الحاق خانواده و با همکاری استان برای خانواده های دارای اختلاف شدید خانوادگی یا طلاق، مشاوره و همکاری خدمات مددکاری اجتماعی در مراکز بحران، بحران شخصی و خانوادگی، مراکز مداخله در منزل توسط متخصصین رفاه اجتماعی مستقر در دادگاه ارائه شد. انقلاب فرهنگی، نظام موسوم به تصمیم گیری را طی سال های 1395 تا 1399 در نهادهای استان ها راه اندازی کرد.

طبق اعلامیه انجمن بهزیستی در بند دوم سال 1399، این سیستم در شهرهایی با بیش از 50000 نفر جمعیت راه اندازی شد.

به گفته بهزاد وحید نیا، مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی انجمن بهزیستی، زوجین ابتدا برای مشاوره به سایت زمان مراجعه کنند و پس از انتخاب زمان و مکان مشاوره، در مورد نحوه روانشناختی و اجتماعی تصمیم گیری شود. ارزیابی انجام خواهد شد. . در نهایت نشست روانشناسی با حضور جمعی از روانشناسان، دستیاران، مشاوران حقوقی و مذهبی برگزار و مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس به مرکز مشاوره منتقل می شوند. پس از معاینه روانی، زوجین تصمیم می گیرند که آیا روند مشاوره ویژه را ادامه خواهند داد یا خیر.

همچنین چهار جلسه مشاوره (هر برنامه 45 دقیقه) برای آنها در نظر گرفته شده و در نهایت نتایج ثبت و به دفاتر پیشخوان ارسال می شود تا به قاضی پرونده ارجاع شود.

در این راستا به چند سوال رایج در مورد تصمیم گیری پاسخ داده می شود:

مراحل تصمیم گیری برای متقاضیان طلاق چگونه است؟

متقاضی طلاق با مراجعه به سایت زمان (zaman.behzisti.net) مشخصات اصلی خود (نام خانوادگی، کد کشور و شماره تلفن هر یک از طرفین) را ثبت می کند و سپس پیامی از سامانه به همراه تاریخ ارسال، نام ارسال می کند. موسسات دریافت یک بررسی و کد دانلود. زوجین پس از دریافت پیام به مرکز تست روانشناسی مربوطه (تست) مراجعه می کنند و پس از پذیرش، اطلاعات مربوط به آنها با فرم های مخصوص توسط متخصص تکمیل می شود. پس از تکمیل فرم ها، زوجین از طریق بخش ارجاع به مرکز مشاوره منتقل می شوند. در ادامه جلسات مشاوره، مراکز مشاوره پاسخ خود را به مرکز آزمون های روانی- اجتماعی مربوطه اعلام و مرکز آزمون نامه های خود را به پیشخوان قضایی ارسال می کند.

– چه خدماتی برای آموزش افراد در معرض طلاق ارائه می شود؟

زوجینی که به صورت قانونی متقاضی طلاق هستند، قبل از قانونی شدن پرونده خود وارد مراحل تصمیم گیری می شوند و 3 تا 5 دوره و دوره های ویژه روانشناسی و رفاه اجتماعی را ارائه می دهند تا زوجین بتوانند بهتر تصمیم بگیرند تا مشکلات و خطرات را به حداقل برسانند. مهم.

هزینه کنفرانس غربالگری روانشناسی و سلامت چقدر است؟

جلسات آزمون برای عموم و مددجویان طلاق توافقی رایگان است.

– زمان پاسخگویی و اعلام مراکز چقدر است؟

از زمان مراجعه به مرکز مشاوره باید 45 روز باشد. همچنین انتخاب مرکز آزمون روانی اجتماعی در زمان ثبت نام به صلاحدید زوجین می باشد و هر مرکز آزمون روانی اجتماعی از پذیرش خاصی برخوردار است.

– سیستم تصمیم گیری در کدام استان ها است؟

در حال حاضر سیستم تصمیم گیری در تمامی مراکز استان ها و شهرستان های بالای 50 هزار نفر فعال است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.