نقشه سه بعدی از سطح ماه تنها در یک پیاده روی!

[ad_1]

نسل بعدی کیسه های ماه ناسا به اخترشناسان اجازه می دهد تا با حرکت بر روی ماه، نقشه های سه بعدی از ماه تهیه کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،کوله پشتی ناوبری و کارتوگرافی سینماتیک (KNaCK) یک چاپگر متحرک است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری ارتفاع استفاده می کند.

Lidar یک فناوری تشخیص از راه دور است که با روشن کردن نور در محل مورد انتظار و تجزیه و تحلیل نور بازتاب شده، فضا را اندازه گیری می کند. لیدار شبیه رادار است که گاهی اوقات رادار لیزری نیز نامیده می شود.

محققان ناسا و شرکای صنعتی آنها دستگاهی ساخته اند که نه تنها به ستاره شناسان در فضا کمک می کند، بلکه در زمین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد آن شامل استفاده از آن هنگام بالا رفتن از کوه در مکان های ناشناخته است. بازیکنان اکنون می توانند از یک کیسه در یک زمان برای تهیه نقشه برای سایر همکاران و همچنین کسانی که ممکن است بعداً به منطقه بیایند استفاده کنند.

اخترشناسان با استفاده از این کیف می توانند مکان هایی مانند دره های عمیق، کوه ها و غارها را در طول مسیر خود از بالا به پایین و از پا تا پا به طور دقیق ترسیم کنند. آنها حتی می توانند مکان های مهمی را برای دنبال کردن آنها علامت گذاری کنند.

KNaCK، شبیه به یک مسیر پیاده روی، از نوعی سرب به نام “موج پیوسته مدوله شده فرکانس” به اختصار “FMCW” استفاده می کند.

سنسور ابزاری برای انجام علمی و نقشه برداری مکان های غیر معمول است. مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی که پروژه KNaCK را رهبری می‌کند.

نقشه سه بعدی از سطح ماه تنها در یک پیاده روی!

علاوه بر این، این دستگاه به اطمینان از ایمنی فالگیرها و فالگیرها در مکان های فاقد GPS مانند ماه کمک می کند و فوراً به محققان نشان می دهد که چه مسافتی را طی کرده اند و چه مسافتی را طی کرده اند.

لیدار حتی در تاریکی کامل نیز کار می‌کند و نیاز به دانشمندانی را که می‌توانند ستون‌های چراغ‌های سنگین را بردارند، از بین می‌برد.

با استفاده از این کیسه، اخترشناسان می توانند مناطق خاصی را که در آن سنگ های معدنی یا قیمتی دیگری پیدا کرده اند، علامت گذاری کنند تا دیگران بتوانند با سهولت بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر به آن منطقه بازگردند. این برای دانشمندان مهم است زیرا به دلیل منابع محدود اکسیژن زمان کمتری برای پوشیدن لباس های خود دارند.

این تجهیزات در اواخر آوریل در موسسه تحقیقات اکتشاف مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) تحت آزمایش میدانی بزرگ دیگری در سالن کیلبورن، نیومکزیکو قرار خواهند گرفت.

اخیراً محققان از این روش برای ایجاد یک نقشه سه بعدی از خط ساحلی شش مایلی در ایستگاه فضایی ناسا استفاده کرده اند.

مهندسان کندی و مرکز فضایی مارشال به استفاده از KNaCK برای ارزیابی تأثیر طوفان بر فرسایش شن و ماسه و اطمینان از ایمنی ماموریت آینده با ادامه بهبود مدیریت ادامه خواهند داد.

پس از آن، تیم KNaCK سعی خواهد کرد تا سخت افزار را کوچکتر کند. وزن نمونه این کیف حدود 18 پوند است.

زانتی می‌گوید: «وقتی ما از آخرین پیشرفت‌های فناوری در Aeva استفاده می‌کنیم، دستگاه نسل بعدی ما ارزش یک قوطی نوشابه را دارد. او قصد دارد آن را در مکانی پیچ در پیچ یا نزدیک کلاه فضانوردی قرار دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.