نمایشگاه کتاب هنوز تمام نشده است!

[ad_1]

به گفته دست اندرکاران نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سی و سومین دوره این نمایشگاه قرار بود در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شود اما اکنون دادگاه راهنمایی و رانندگی تهران رای به انتقال عدالت به شهر آفتاب داده است.

به گزارش ایسنا، خانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نه امروز و نه دیروز; پس از گذشت 32 فصل از برگزاری کتابخانه بین المللی تهران، برگزاری نمایشگاه همچنان یکی از بزرگترین چالش های کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران است. این موضوعی است که مدیران سنتی و شهری باید به آن بپردازند، بنابراین هر سال، چند ماه قبل از برگزاری، اختلاف بر سر مکان نمایشگاه کتاب شروع می‌شود و در نهایت با تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر وعده‌های محقق نشده – حداقل برای آن – به طور موقت فروکش می‌کند. سال

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا سال 1385 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برپا بود و 19 بار از این محل بازدید کرد و در سال 1386 نمایشگاه به مصلای امام خمینی (ره) منتقل شد و 9 بار به صورت محلی برگزار شد. اما با این جابجایی انتقاداتی مبنی بر برگزاری تظاهرات در این منطقه در خصوص ترافیک مطرح شده است. در سال 2016، نمایش به خانه های بیشتری منتقل شد. این بار مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب. در سال 1397 نمایشگاه روباز جریان اجباری دیگری به مصلی داشت زیرا برگزاری تظاهرات در شهر آفتاب با تجربه خوبی همراه نبود. سیل نمایشگاه کتاب پس از بارندگی نیز میزبانی این رویداد بزرگ فرهنگی را در این منطقه دشوار کرد. مقامات گفتند که ساختمان آفتاب هنوز به تعهدات خود برای تجهیز و ارتقاء امکانات عمل نکرده است.

پس از ورود کرونا، سی و سومین مجموعه کتاب تهران که قرار بود اواخر فروردین 1395 برگزار شود، به حالت تعلیق درآمد. در دهه 1400 محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دو فصل برگزاری نمایشگاه کتاب از. حضور در نمایشگاه گزارش شده با ایده های محلی نمایشگاه کتاب در مصلی و شهرک آفتاب آغاز به کار کرد. سرانجام در اواسط فروردین، نمایشگاه کتاب تهران از 31 تا 10 اردیبهشت اعلام شد. مصلی با آن درمان خواهد شد وزیر فرهنگ وی همچنین بر برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تاکید کرد. البته عباس تقدی‌نژاد وی از برنامه ریزی شهر آفتاب برای برگزاری این نمایشگاه خبر داد، هرچند به گفته یاسر احمدوند، معاون فرهنگی شهر آفتاب، شهر آفتاب آمادگی برگزاری نمایشگاه در محل را نداشت و مصلی انتخاب خوبی برای برگزاری نمایشگاه بود. .

اما انتشار این نمایشگاه تکذیب شد. سیدجعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران وی اعلام کرد: طبق رای دادگاه مقرر شد نمایشگاه معروف از شهر تهران حذف شود و برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام برخلاف مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.

وی افزود: اگر نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شود، شاهد افزایش ترافیک و تردد بسیار زیاد وسایل نقلیه در سطح شهر برای ساعات طولانی خواهیم بود و ساکنان در رفت و آمد با مشکل مواجه خواهند شد. شهر.”

از نو سردار محمدحسین حمیدی فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وی همچنین گفت: برای برگزاری نمایشگاه های ویژه و عمومی مانند نمایشگاه کتاب و … مشکلی نداریم. ما در عمل از میزبانی هر رویداد فرهنگی نیز استقبال می کنیم، اما برگزاری نمایش نباید مزاحمتی برای سایر ساکنان ایجاد کند و ترافیک را مختل کند. بارها در همایش های مختلف تاکید کرده ایم که مدیریت ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوا در زمان و مکان نمایش های پرمخاطب مورد توجه قرار گیرد. ما سال گذشته این را اعلام کردیم و قول هایی هم به ما داده شد.

اما عصر روز چهارشنبه 24 فروردین جلسه شورای ترافیک تهران علیرضا زاکانی شهردار تهران و نمایندگانی از سازمان‌های مسئول در حوزه حمل‌ونقل پایتخت از جمله نمایندگانی از وزارت کشور، پلیس راهور تهران بزرگ، شورای اسلامی شهر تهران و دفتر موسسی در این مراسم حضور داشتند. با موافقت شهردار تهران و اعضای مجمع، برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال در محل نمایشگاهی شهر آفتاب تصویب شد.

اما این نشست بدون حضور نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان میزبان برگزار شد.

خبرنگار ایسنا با وجود تماس های مکرر نتوانسته پاسخی از سوی مسئولان وزارت دادگستری به عنوان برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی دریافت کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.