نکات تغذیه ای در روزه داری

[ad_1]

اگرچه روزه داری می تواند تأثیر مثبتی بر سلامتی داشته باشد، اما پرخوری در هنگام صبحانه و افطار ممکن است خطرات سلامتی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، پرخوری یا پرخوری در هر زمان در هنگام صبحانه و افطار و همچنین رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث التهاب و اسهال شود و بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد.

استفاده از این غذاها در ماه رمضان توصیه نمی شود:

* غذاهای شور، شیرین، چرب یا سرخ شده: این گونه غذاها می توانند باعث کم آبی بدن و احساس تشنگی در طول روز شوند.

غذاهای فرآوری شده و فرآوری شده: آب میوه های ثابت شده باید اجتناب شود زیرا حاوی قند بیشتری نسبت به سایر مواد تشکیل دهنده هستند.

غذاهای کافئین دار مانند چای، قهوه، نوشابه و غیره.

غلات صبحانه:

برای صبحانه، از یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین و فیبر استفاده کنید تا برای مدت طولانی تری سیر شوید.

غذاهایی مانند آجیل، دانه ها و میوه ها توصیه می شود.

ایده های غذای افطار:

به گفته متخصصان، داشتن یک افطار متعادل از این جهت مهم است که این غذاها منابع انرژی را دوباره پر می کنند و به حفظ روزه روز بعد کمک می کنند. افراد برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدنشان باید غذاهای مناسب زیادی بخورند.

به گزارش Indian Express، مصرف غلات کامل، سبزیجات، عدس و چربی ها با اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیراشباع و منابع پروتئینی مانند شیر، ماست، لوبیا، لوبیا، تخم مرغ و گوشت بدون چربی توصیه می شود. مرغ بدون چربی.

برخی از بایدها و نبایدهای روزه ماه مبارک رمضان

* کم آبی بدن: با نوشیدن آب کافی در شب برای روزه گرفتن آماده باشید همچنین خوردن انواع میوه ها و سبزیجات به تامین آب مورد نیاز بدن کمک می کند.

صبحانه را حذف نکنید: این رژیم غذایی است که بدن را در طول روز قوی نگه می دارد.

* به مقدار غذای خورده شده و کیفیت آن توجه کنید. خوردن تنها دو غذای بسیار سنگین (صبح و شب) می تواند در متابولیسم اختلال ایجاد کند و باعث کاهش وزن ناسالم شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.