چه عوامل خارجی باعث برکناری عمران خان شد؟

[ad_1]

یک کارشناس بین المللی در توضیح دلایل پیشرفت پاکستان اظهار داشت: روابط عمران خان با چین، تداوم روابط با روسیه که آمریکا به دنبال کاهش آن بود و همچنین مسائل مربوط به عربستان، زمینه را برای حذف این کشور فراهم کرد. عمران خان. ”

نوذر شفیعی در گفت وگو با ایسنا، در بررسی تحولات اخیر پاکستان و برکناری عمران خان، نخست وزیر پاکستان، گفت: درست است که در پاکستان و هر نهادی درجه ای از دموکراسی وجود دارد، غیر دموکراتیک. مانند احزاب یا پارلمان ها که وظایف خود را انجام می دهند. اما با توجه به نظرات مخالفان اصلی، عمران خان نتوانست به وعده های اقتصادی خود عمل کند و با انتخابات ناامیدکننده ای روبرو بود.

وی افزود: از نظر عمران خان تورم 12 درصدی در کرونا، بحران اوکراین و غیره دلیلی برای مواجهه دولت با انتخابات ناامیدکننده نخواهد بود، بنابراین عمران خان دلایل این حوادث را خارجی و خارجی می داند. او اعتراف می کند که مخالفان و همچنین ارتش، تحت تأثیر نیروهای خارجی، شروع به مخالفت با او کردند.

وی گفت: آمریکا در رقابت با چین می خواهد در پاکستان پایگاه نظامی داشته باشد و بتواند در مناطق قومی پاکستان و همچنین افغانستان پرواز کند.

این استاد دانشگاه افزود: آمریکا همچنین انتظار دارد که بین روسیه و اوکراین تنش ایجاد شود، پاکستان روابط خود را با روسیه کاهش دهد و با آمریکا همکاری کند، در حالی که با چین روابطش مشابه خواهد بود، روابط آمریکا و پاکستان. مایه تاسف است که واشنگتن هیچ یک از این اتفاقات را نمی بیند.

شفیعی ادامه داد: از سوی دیگر مسائلی در رابطه با عربستان وجود دارد که عربستان روابط خود با ترکیه و ایران را چندان جذاب نمی داند و با امارات نیز دیدگاه مشابهی دارد و این عوامل منجر به کاهش روابط این کشور شده است. اقتصاد. کمک به پاکستان.” و حزب مسلمان نیز بر شاخه نواز شریف لیگ تأثیر می گذارد.

وی گفت: “وضعیت و نگرش ارتش پاکستان نیز بسیار جدی است. عمران خان به دلیل حمایت نظامی قدرت را در دست گرفت. آی اس آی عقب نشینی کرد و همه این عوامل باعث شد تا ارتش با مخالفان و نیروهای سیاسی خارجی ملاقات کند و در نهایت رای گیری رای آورد. به عمران خان اعتماد ندارم

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: با برگزاری انتخابات، اپوزیسیون می تواند شتاب بیشتری بگیرد، هرچند که سهم خود را در مشکلات دارد، مثلاً حزب مردم یا مسلم لیگ اکثریت را به دست نمی آورد، رشد انتخاباتی و ممکن است ضعیف باشد.

شفیعی یادآور شد: عمران خان اگرچه برکنار شده اما شخصیتی کنجکاو دارد و می تواند با راهنمایی ها و اعتراضات خیابانی ورق را به او برگرداند و حزب او می تواند بر تحولات سیاسی پاکستان تأثیر بگذارد.

او پرسید که آیا توسعه پاکستان بر کشورهای همسایه از جمله افغانستان تأثیر می گذارد؟ وی گفت: بدون شک توسعه پاکستان بر وضعیت افغانستان تأثیر می گذارد، در واقع تغییر در افغانستان به عنوان عامل توسعه پاکستان شناخته نشده است، به تعبیر کیست، تغییراتی به نظر می رسد که این امر باعث شد. رخ نمی دهد. خودت را آشکار کن.”

او گفت: “با این حال، به نظر می رسد عمران خان علاقه شدیدی به طالبان دارد، زیرا گروه ائتلاف خارجی عمران خان دیدگاه مثبتی نسبت به طالبان از جمله چین، ترکیه و ایران تا حدودی دارد. چیزی.” همچنین عمران خان ابراز امیدواری کرد که همکاری های زیست محیطی بتواند طالبان را به همکاری های منطقه ای تشویق کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.