چگونه غرب از مخالفان اوکراین تمجید می کند اما فلسطین را نه!

[ad_1]

وی ادامه داد: چالش اوکراین در برابر حملات پوتین شجاعانه توصیف شده است، اما چرا کسانی که اوکراین را قهرمان توصیف می‌کنند، نگرش مشابهی نسبت به مقاومت فلسطین ندارند؟

به گزارش ایسنا، دیوید هرست، تحلیلگر میدل ایست آی می نویسد: بررسی ریاکاری غرب در برخورد با اپوزیسیون اوکراین و اپوزیسیون فلسطینی اشغالی.

“در دو ماه گذشته، غرب از دیدن مخالفت افراد مسلح با قدرت یک همسایه بسیار قدرتمند و خشن شوکه شده است. مخالفت مشهور اوکراین با حمله مسلحانه نیروهای ولادیمیر پوتین وارد واژگان تاریخ اروپا شده و عنوان را به خود اختصاص داده است. قهرمان و ماموریت جدیدی به ناتو داد.

موج دیگری از مخالفت های شناخته شده هنوز در نقاط مختلف جهان موج می زند، اما به این شکل به آن پرداخته نمی شود.

هیچ گروهی از روزنامه‌نگاران فیروزه‌ای یا بی‌بی‌سی با گروه مخالفی که بطری‌های کوکتل مولوتف را پر می‌کنند و یاد می‌گیرند که با تفنگ توسط این گروه مخالف شلیک کنند، خوشحال یا همدل نیستند. هیچ نخست وزیر بریتانیا نمی توانست مخفیانه برای دیدار با رهبر خود پرواز کند. هیچ تجهیزات نظامی مملو از جعبه سلاح های ضد تانک نسل بعدی، پهپادهای استینگر و تیغه سوئیچ به آنها نمی رسد تا به محاصره شده ها فرصتی برای مقابله با تانک ها و پهپادهای دشمن بدهد.

هیچ تیم دزدی از نیروهای ویژه بریتانیا برای آموزش آنها وارد عرصه نمی شود.

رسانه های اجتماعی فراخوان این جنبش اپوزیسیون را برای تجهیز مخاطبان جهانی منتقل نمی کنند. در عوض، فیسبوک به دلیل ترس از توهین به قلدر صفحه خبری خود را تعلیق می کند. در عوض، طرف نشسته مخالفت خود را به عنوان تروریسم نشان می دهد، زمانی که تمام جهان مانند همیشه دست در دست هم ایستاده و ایستاده است.

اما اپوزیسیون همان است.

شعله های بی عدالتی در میان مردم مسجد جنین الاقصی – که اکنون هر روز صبح توسط پلیس اسرائیل مورد حمله قرار می گیرد – مانند ماریوپول، بوچا یا چرنیهیو می درخشد.

و آن شعله واقعاً در سراسر فلسطین می سوزد.

مسجد الاقصی اکنون سه بار مورد حمله نیروهای ویژه اسرائیلی قرار گرفته است که از چوب برای حمله به نمازگزاران در ماه مبارک رمضان استفاده می کنند. حملات اسلحه – که منجر به صدها تلفات و دستگیری شد – به عنوان “درگیری” توصیف می شود، اگرچه هیچ مدرکی وجود ندارد که فرقه ها با چیزی غیر از حضور قانونی این حملات را تحریک کرده باشند.

دلیل آن پاکسازی ورودی خواهران مذهبی است که به طور فزاینده ای مصمم به شکستن سدی هستند که زمانی مذهبشان ایجاد کرده بود. محدودیت‌های عبادت در آنچه یهودیان در کوه معبد می‌خوانند.

این آخرین حملات آنها نخواهد بود. حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

فقط به همین حملات فکر کنید، شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز توسط پلیس، شکستن شیشه ها، ضرب و شتم و دستگیری در داخل کلیسای سنت. کلیسای جامع پل لندن یا سنت. رم پیتر در عید پاک.

با تشدید حملات به مساجد، صهیونیست های سمت راست جنگ جهانی را به یک جنگ مذهبی تبدیل می کنند. اما اسلام تنها دینی نیست که اسرائیل آن را به عنوان دشمن می شناسد. در سال 2002، نیروهای اسرائیلی کلیسای سابجنیوس را به مدت پنج هفته محاصره کردند. دنیا به اندازه آن زمان اهمیتی نداد.

مبنای مشابهی برای انتخاب وزرای خارجه مصر، بحرین، مراکش و امارات – همه کشورهایی که شفاهی از تشکیل کشور فلسطین حمایت می کنند، تعیین شد. آنها به یک روستای یهودی ساخته شده در روستای ویران شده فلسطینی که دیوید بن گوریون در آن دفن شده بود احضار شدند.

همه اینها در منطقه نقف اتفاق افتاد. ماه‌هاست که بادیه‌نشین فلسطینی نقب درگیر یک سری تظاهرات علیه غیرنظامیان بوده است. یک ارتش مسلح یهودی برای «بازگرداندن امنیت شخصی شهروندان» تشکیل شد. در اصطلاح سیاسی اسرائیل، بادیه نشینان حتی اگر بتوانند در ارتش خدمت کنند، شهروند محسوب نمی شوند. این اصطلاح فقط در مورد یهودیان اسرائیل صدق می کند.

نشست سران نقاب تحقق آن چیزی است که هر نخست وزیر اسرائیل از شیمون پرز آرزویش را داشته است: صلح با اعراب بدون توجه به فلسطینی ها. راهپیمایی سختی بود.

با نزدیک شدن به ماه رمضان، حملات مسلحانه به اسرائیل افزایش یافت و 14 اسرائیلی کشته شدند. این رقم از تمام حملات موشکی غزه در سال گذشته بیشتر بود.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، خود را مسئول می خواند. او اخیرا اکثریت خود را در مجلس از دست داده است.

بنت به عنوان یک شهروند دست راستی که اکنون خود را مورد حمله جناح راست مذهب می بیند، از اسرائیلی ها خواست تا خود را مسلح کنند و به نیروهای امنیتی اجازه دهند عملیات کامل را انجام دهند. یوزی دایان، فرمانده نظامی اسرائیل و سیاستمدار سابق، به وضوح به مردم فلسطین هشدار داده است که در صورت ادامه تیراندازی با تهدید دیگری روبرو خواهند شد.

او گفت: «آنچه باید به جامعه عرب بگوییم، حتی آنهایی که در این حملات شرکت نکردند، این است که هوشیار باشند. اگر به جنگ داخلی برسیم، همه چیز در یک کلمه تمام می شود و وضعیتی که می دانید دلخراش خواهد بود. این چیزی است که در پایان اتفاق خواهد افتاد.»

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.