گفتگوی تلفنی محمود عباس و بلینکن در مورد بیت المقدس اشغالی

[ad_1]

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که محمود عباس در گفت و گوی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا به شدت با هرگونه تغییر در وضعیت کنونی تاریخ قدس فتح شده مخالفت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری وفا، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گوی تلفنی با محمود عباس آخرین تحولات در سرزمین های فلسطینی به ویژه بیت المقدس و مسجد الاقصی را مورد بررسی قرار داد.

عباس در یک تماس تلفنی، حمله وحشیانه بلینکن به ارتش ساخته شده توسط دولت در اورشلیم و حملات روزانه به مسجد الاقصی را توصیف کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با درک اینکه این حملات صدها نفر را مجروح و اسیر می کند، به شدت با هرگونه تغییر در وضعیت کنونی تاریخ بیت المقدس فتح شده مخالفت کرده است.

عباس هشدار داد که حملات مداوم در شهرها، روستاها و اردوگاه های فلسطین و نیز کشتار و سایر حملات وحشیانه عواقب جدی و غیرقابل تحملی در پی خواهد داشت.

بلینکن همچنین به محمود عباس گفت که اسرائیل از لزوم پایبندی به مکان تاریخی مسجد الاقصی و آزادی و امنیت دسترسی نمازگزاران مسلمان به عتبات عالیات آگاه است.

بلینکن همچنین مخالفت کشورش با خشونت های بیگانه هراسی، تخریب خانه ها، اخراج و ورود نیروهای اسرائیلی به منطقه A را تکرار کرد و از اسرائیل خواست برای بهبود شرایط گام بردارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.