200 میلیارد تن بدهی برای تکمیل سد سیازخ

[ad_1]

ایسنا/ کردستان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در همایش اسلامی گفت: در سفر وزیر نیرو به استان کردستان 200 میلیارد تومان اعتبار برای پرکردن استخر سیازاخ در نظر گرفته شد.

محسن فتحی امروز در بازدید و تحلیل مسائل و مشکلات سد سیازخ اظهار داشت: تکمیل سد سیازخ پس از 18 سال یکی از مواردی بود که مردم را نگران کرد که استاندار و نمایندگان در بازدید وزیر محترم از آن پیگیری کردند. انرژی. 200 میلیارد گوجه فرنگی برای تکمیل سد اختصاص یافت و امیدواریم تا پایان سال 1401 با همت شرکت آب منطقه ای کردستان و تلاش پیمانکاران، کار تکمیل سد به پایان برسد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران با اشاره به ظرفیت 230 میلیونی آب پشت سد سیازاخ، افزود: در حال حاضر 9 میلیون آب ذخیره شده است تا مردم دیواندره و مجتمع 73 اوباتو نداشته باشند. مشکلات تامین آب آشامیدنی امسال.»

فتحی ادامه داد: در بازدید وزیر نیرو 50 میلیارد تومان اعتبار به تصفیه خانه فاضلاب تخصیص یافت که امروز 12 میلیارد گوجه فرنگی برای ادامه تکمیل پروژه به پیمانکار واگذار شد و امیدواریم تا پایان این پروژه تکمیل شود. پایان این سال

سد سیازخ در نیمه اول سال جاری آبگیری می شود.
مهندس آریانژاد در ادامه سفر گفت: سد سیازاخ به دلیل کمبود اعتبار چندین سال است که پیشرفتی نداشته است و نصب این سد یکی از نیازهای مردم دیواندره است.

وی هدف از بازدید از این سد را انجام تکالیف وزیر نیرو عنوان کرد و گفت: هدف از این بازدید اجرای مدارهای استخر است که در فاز اول اعتبار لازم برای اجرای این سد در اختیار پیمانکاران قرار گرفت. بنان و فرادید میهن کار می کنند.

آریان نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه کارکنان آب و توسعه محلی و پیمانکاران سد در حال فعالیت جهادی هستند، این قول را به بزرگواران شهرستان دیواندره می دهیم که طبق برنامه ریزی های انجام شده در اوایل امسال این سد به نیرو برسد. 20 میلیون متر مکعب بی آب می شود.

وی افزود: عمده وعده‌های وزیر نیرو مبنی بر حمایت از پروژه‌های تکمیل‌شده این استان محقق شده است، برای آبرسانی به سد بانه و 20 میلیارد تومان برای سد سیازاخ در پایان سال گذشته این شرکت مسئولیت دارد. که بر اساس آن تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان افزود: در حال حاضر سد سیازاخ دارای 9 میلیون مترمکعب مخزن است که در همان زمان پارسال می توانست 3 میلیون مترمکعب باشد و کشاورزان وندواندره برای تامین آب مشکلی نخواهند داشت.

آرش آریانژاد به بیان وضعیت و مشکلات روستاهای شیخ حیدر، گلشور و کقلی پرداخت و گفت: با این شهرها طبق قانون ارتباط برقرار کرده اند. قدرت الهی. مرداد امسال

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.