246 شرکت ICT در پیام مستقر هستند

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیر عامل منطقه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: ایجاد 246 شرکت مرتبط با فناوری‌های نوین با هدف تحقق اقتصاد دیجیتال در منطقه پیش‌بینی می‌شود در چهار سال آینده پیام.

به گزارش ایسنا، اکبر قنبرپور چهارشنبه 24 فروردین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جذب اقتصاددانان برای تحقق شبکه اطلاعات کشور یکی از مهمترین برنامه های منطقه است، اظهار کرد: اکنون 66 شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و آی سی تی در منطقه، در نظر داریم برای یک برنامه چهارساله به 246 شرکت اضافه کنیم که با اجرای این تعداد واحد بیش از 70 درصد صنایع مرتبط با فناوری نوین به این بخش واگذار می شود.

وی ادامه داد: برای این منظور نوسازی و توسعه زیرساخت ها در سطح چهارم در هفت منطقه و 165 هکتار انجام شد تا بتوانیم بخش مهمی از این صنایع را به سطح بالاتری برسانیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی پیام و فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: علاوه بر راه‌اندازی امکانات تخصصی فناوری، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه تلفن‌های هوشمند داخلی، توسعه امکانات شبکه و راه‌اندازی تسهیلات، دیتا نیز از دیگر برنامه‌های طراحی شده برای اجرای اطلاعات ملی است. در این حوزه است که بخشی از آن اجرا شد و برخی دیگر با برنامه ریزی شده در حال اجراست.

قنبرپور در بخشی دیگر از سخنان خود به بهره مندی پیام از منظر لجستیکی اشاره کرد و گفت: ایجاد و توسعه فضای هوایی صادرات و صادرات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام نیز از دیگر موارد است. از برنامه های پیش بینی شده برای اجرا این کار را با هدف دستیابی به اهداف شبکه ملی رسانه انجام می دهیم.

مشاور وزیر ارتباطات در پایان گفت: یکی دیگر از حوزه‌های ظرفیت ویژه، ظرفیت حمل‌ونقل و فرهنگی است که با مشارکت سازمان‌های خصوصی، فضای ذخیره‌سازی در سال جاری افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و زمین‌های در نظر گرفته شده برای معاونت کالا. از امسال.” به سرمایه گذاران این بخش داده می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.