80 پروژه آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد در حال بهره برداری است

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 80 طرح آبرسانی در این استان در حال بهره برداری است.

اسفندیار برخا در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: 95 طرح آبرسانی در استان وجود دارد که از این تعداد 80 طرح در حال حاضر در حال بهره برداری است.

وی گفت: پروژه هایی که به دلیل اینکه در حوزه اعتباری و روستایی شروع شده اند به نتیجه نمی رسند به دلیل کمبود اعتبار دیگر جواب نمی دهند و نیاز به اعتبار دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 75 درصد اسناد خزانه شرکت آب و فاضلاب توقیف شده و مابقی نیز تا پایان تیرماه ارائه می شود.

برخا گفت: 40 میلیارد تن بدهی به پروژه توسعه و توسعه آبفای شهر یاسوج اختصاص یافته است که 20 میلیارد تن آن از پیمانکار گرفته شده و 20 میلیارد دیگر نیز به عنوان پیمانکار در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: 208 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی با آب و لجن در استان خورده شده است که تاکنون 17 میلیارد تومان به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) پرداخت کرده ایم و 12 میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان فروردین پرداخت می شود.

مدیرعامل آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: البته از 17 میلیارد تومان تاکنون تنها 6 میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، برخا گفت: 184 شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد با عوامل اصلی آب در این طرح مواجه هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.