97 درصد از عرصه های منابع طبیعی ثبت شده است

[ad_1]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه برنامه ریزی کاداستر گفت: 97 درصد دارایی های کاداستر طبیعی بررسی و مستندسازی شده و مابقی. 3 درصد در دست کمیسیون های مداخله تا زمانی که مدارک را ارائه کنیم.

حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر «حمایت از شرکت های دانش بنیان» در تحقق شعار سالیانه، گفت: اولین قدمی که برمی داریم این است که من برداشتم. حمایت از شرکت های دانش بنیان برای تشکیل شورای سیاست گذاری برای حمایت از آنها.» دستورات ویژه ای برای تسریع روند ثبت نام شرکت ها بر اساس دانش و ثبت طرح و برند آنها داده شد. و هفته گذشته یک کارگاه آموزشی با حضور 45 شرکت فناوری محور برای ارزیابی و رفع مشکلات برگزار شد. این جلسات را با شرکت های دانش بنیان ادامه خواهیم داد تا چالش های ثبتی این شرکت ها را شناسایی و به ریاست محترم قوه قضاییه گزارش دهیم. رئیس قوه قضائیه با عنایت به سیاست های کلان قضایی و سند تحول قوه قضائیه توجه ویژه ای به حمایت قضایی از شرکت های دانش بنیان دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه ریزی کاداستر و میزان اجرای آن در کشور گفت: کاداستر از سه مرحله تشکیل شده است که مرحله اول طبیعی است که 97 درصد کاداستر از این منابع بررسی شده و اسناد نقشه برداری انجام شده است. صادر شده و 3 درصد مابقی در اختیار کمیسیون های تداخلی است، یعنی اختلاف بین اراضی و اکوسیستم ها، این اختلافات باید حل شود و به ما ابلاغ شود، موضوع دوم، زمین های کشاورزی است که در آن اقدام می کنیم و امیدواریم با آگاهی از موضوع کشاورزی بتوانیم کار خوبی را برای کشاورزان انجام دهیم. اسناد کاداستر کشاورزی بر اساس نیاز نیازمند همکاری کشاورزان و صدور اسناد مالکان آنهاست و کمیته های ویژه ای برای آن تشکیل داده ایم. در همه استان ها گفتند تشکیل جلسه.یکی من و نمایندگان ک وی گفت که در این جلسه شرکت می کند تا بتوانیم در مذاکرات کشاورزی که بخش مهمی از کاداستر است، اقدام مثبتی انجام دهیم.

بابایی با اشاره به اینکه یک سوم کاداستر نیز منطقه شهری است، گفت: سال هاست که با ارائه اسناد یک صفحه ای کاداستر را اجرا می کنیم و در شهرستان ها زیباسازی می شود. طرح اساسی که ما در رابطه با اسناد تقلبی داریم این است که همه شهرهای ما سند تک برگی داشته باشند. وقتی یک سند تک صفحه ای ارائه شود، شکاف بین جامعه کاهش می یابد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.